• |
ide | kryesore

Shqipëria në karantinë, lëvizja lejohet deri në orën 13:00

Lajme, Të fundit

Në orën 13:00 nis aplikimi i masave të reja shtrënguese që do të thotë ndalim total I të gjitha lëvizjeve si për mjetet ashtu dhe për këmbësorët.

Me urdhrin e djeshëm është vendosur që lëvizjet të jenë vetëm nga ora 05:00 – 13:00.


Ky do të jetë në vijim edhe orari i pikave të shitjes së ushqimeve, ilaçeve apo shërbimeve bankare, si edhe orari i punës së punonjësve të administratës.

Më pas nga ora 13.00, gjatë gjithë ditës së dielë, deri të hënën në orën 05.00, do të jetë gjithçka e mbyllur, në të gjitha qendrat urbane të republikës së Shqipërisë.

Në rrugë do të jenë vetëm forcat e policisë, ushtrisë, njësive kritike të shërbimeve shtetërore dhe atyre të kompanive mediatike.

Dje kryeministri u shpreh se nuk kemi asnjë orë e jo më ditë për të humbur me edukimin e të pabindurve, të cilëve shumë shpejt do të detyrohemi t’ua kthejmë me të njëjtën monedhë, jo vetëm duke i ndëshkuar me gjobat e sanksionet në fuqi po edhe duke u ndërprerë çdo lloj ndihme e shërbimi shtetëror.

Thirrjet për mirëkuptimin e tyre, vijon Kryeministri, po mbarojnë!

“Kjo është luftë dhe armiku nuk po largohet, por po afrohet çdo minutë! Prandaj mblidheni mendjen bashkë me mua që duhet të shtrëngojmë çdo ditë vidat e zinxhirëve mbrojtës, nëse nuk duam të na grijë si helmi mizat!”

12 Comments

 1. Shume pak po ben ky diktatori jone,shikoni o shpellkare cfare po ben diktatorja merkel ne lajmerimin e saj qe lapsi nuk e boton ajo ka vene nje foto te nje arkivoli dhe lajmeron izolim total te popullates

  1. Izolim total te nje popullate we ka ekonomine te dyte ne bote!!!!
   Po ti o bolshevik e barazon veten me Gjermanine dhe Merkelin me Ramen!!!!
   Po Shoku Stalin c’mendim do te jishte per kete situate???

  2. O JEVGJIT, ke do te edukosh ti morre BASTARD PA FAMILJE, qe yt ate, te ka palluar gruan dhe te ka bere me djale. O PEDERAST, o i PAFE, o i PA ATDHE, o PERBINDESH, o HAJDUT, per cdo fateqesi ti dhe vetem ti je pergjegjes!!!

 2. O -psiko skizofren-ata ushtare dhe police qe paguhen nga taksat e te gjithe qytetareve shqiptare pse te mos iorganizoje qe te shperndanin ushqimet dhe ndihma te tjera jetike dere me dere po i nxjerr me autoblinda dhe mitroloze?Ju ini me njeriu me kartele qe per fat te keq ardhe ne qeveri me mashtrime dhe premtime boshe ,me vjedhjedhe blerje te votes ,tani po ben te kunderten e asaj qe duhet bere -shtet rrethim me orare qe i vendos si te doje -menderja-ose ajo -doza-e famshme e miellit te bardhe.

 3. O JEVGJIT, ke do te edukosh ti, morre BASTARD PA FAMILJE, qe yt ate, te ka palluar gruan dhe te ka bere me djale. O PEDERAST, o i PAFE, o i PA ATDHE, o PERBINDESH, o HAJDUT, per cdo fateqesi ti dhe vetem ti je pergjegjes!!!

 4. une ameriken e kuptoj…. po pse europa po ja fut vetes dhe po shperben vetveten kete nuk e kuptoj.se i bie nje luft e ftohte e dyt shum me e eger se e para. dhe nuk kuptoj cfare duan 30.000 trupa amerikane ne europ?dhe kan kaluar permes gjermanise..nuk po kuptoj.

 5. Duhet te lexosh ca që t’i kuptosh …. Po sa për ide, këta duan të vendosin nje diktaturë botërore, edhe Evropa gjithashtu.

 6. Kesaj i thone te vendosësh diktaturën e maskuar si “lufta kundër virusit”, ja ku ja shiten popullit te paditur sapunin për djathë. Po e shikoni tani që virusi ishte loja?! Gjithashtu kjo është koha qe njihen njerëzit e vërtetë me mend në kokë, jo me fjalë por me veprime konkrete.

 7. Sot na paskan dale te diturit e shpellkareve qe ushqehen me supe lakuriqi ose gjelQensh dhe na flasin per boten si ky miri qe shtepine e ka te bodrumet e shqupit,jeni strukur si urithet kur bejn termeti dhe na beni gjithologet o ju llapaqenolloget e salihut dhe Qimit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.