• |
ide | kryesore

Izolohet kancelarja Merkel, takoi një mjek të infektuar me virusin korona

Lajme, Të fundit

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të futet në karantinë pasi një doktor që e kishte vizituar ka rezultuar pozitiv në testin e Koronavirusit. Lajmin e bëri publik zëdhënësi Steffen Seibert. Merkel është izoluar në shtëpinë e saj.

Në dy javët e ardhshme në Gjermani ndalohen kontaktet mes njerëzve jashtë familjeve. Ndalohet dalja në rrugë e më shumë se dy personave së bashku. Mund të dalin edhe më shumë persona së bashku, por vetëm nëse janë anëtarë të një familje të ngushtë.


8 Comments

 1. Kete virusin e kishin bere elitat apo jo? Cudi qe nuk gjeten dot menyre tjeter per te vrare veten, por i rane nga Kina.

    1. Shqiperia esht katund dhe ai esht i pari i katunit. Kaq shum ju a ka cuar friken ne palc lideri saqe e konsideroni pjes te elites botrore tani. Hajde hajde…..

     1. S’ka lidhje fshati nga vjen , se parimi eshte qe e gjithe lista e dasmes nuk preket. Por ky fatkeqesisht mungoi tek mbledhja e fundit e aluminatit ku u shpernda vaksina ngaqe ishte i zene me krizen e Ukrahines. Sa per info, frike e kemi ngaqe eshte kapo i mafias shqiptare se per eliten nuk na rruhet shume.

     2. Elita boterore e perdore se i duhet per pushtetin, jo se i plasi k perbramen. Keshtu e duan demokracine. Pushtet absolut dhe autoritet maksimal ndaj profesionizmit. Politikisht edi eshte ne rregull. Cfare behet nga deshperimi e siper eshte “free will”. DDR- Deutche Demokratik Reich…eshte loje, dallohet qe kur merkeli thote se oligarkia nuk ekziston ?. Prandaje dhe edi ben si bujar, se e di qe nuk eshte pjese e tyre por e di qe edhe ata ja kane nevojen te fshehin te verteten. Koha kalon, apo jo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.