• |
ide | kryesore

Rama: Këtë javë presim rritje të të prekurve me koronavirus

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka komentuar situatën e përhapjes së COVID-19, ku shkruan se numri i të prekurve është rritur, por gjithçka është brenda parashikimit dhe të të infekturit do shtohen. Kreu i qeverisë u bënë thirrje qytetarëve që të mos bëjnë marrëzi, e numri i të infektuarve të mos shtohet shumë.


Po ashtu Rama ka një lutje për të gjithë qytetrët që të krijojnë radhë e grumbuj nesër, pasi COVID-19 përhapet në këtë mënyrë. Më tej Kryeministri u kërkon të gjithëve që të mbajnë fëmijet dhe të moshuarit në shtëpi, që mos të ketë fatkeqësi.


REAGIMI I PLOTË

🔴 Sot numri i pozitivëve u rrit! Sidoqoftë brenda parashikimit lavdi zotit dhe do të vazhdojë të rritet ende më shumë këtë javë! 🔴 Por sfida e madhe është të mos rritet nga marrëzitë tona e të dalë jashtë kontrollit! 🔴 Me rezistencë të madhe popullore, mund të dalim nga kjo luftë me humbje e plagë të mëdha, por shumë më pak sidoqoftë se sa po nuk rezistuam! 🔴 Ju lutem si Krishtit e Muhametit mos luani me zjarrin dhe mos bëni një hap më shumë përtej kufijve që janë vënë për secilin!

🔴 Nesër nis një ditë e re me sfidën e mosshkeljes së orareve; mosdaljes me asnjë tjetër në krah; moskrijimit të grumbujve në tregje e në dyert e dyqaneve! 🔴 Ju lutem mbani fëmijët brenda! 🔴 Ju lutem mos lini pleqtë të dalin nga dera! Ju lutem ecni fillikat në rrugë pa u ndalur askund! 🔴 Ju lutem rrini drejt e njëri pas tjetrit në radhë me durim! Ju lutem mos dilni poshtë pallatit!

🔴 Ju lutem, ju lutem, ju lutem, mos merrni më qafë familjen dhe Shqipërinë me numra idioteskë në shkelje të rregullave të luftës! 🔴 Ju lutem kuptojeni se sa e turpshme dhe kriminale është të na vdesin qindra e mosozot mijëra njerëz, për një pakicë të vogël fare që nuk reziston, po tradhton! 🔴 Ju lutem njëmijë herë mos, mos, mos!

Shteti po bën gjithçka mundet, forcat e rendit do bëjnë gjithçka munden, 99% e popullit po bën gjithçka duhet, prandaj ju që jeni pakica e pakicës, por jeni aq sa i duhen armikut për të na grirë si mish qeni, mos tradhëtoni! 🔴 Do t’ju godasim pa asnjë tolerancë, por juve nuk duhet ta çoni punën aty! Jemi të gjithë një familje dhe s’ka më turp në histori që të humbim një luftë si kjo, se nuk rrimë dot në shtëpi!

22 Comments

 1. Shqiptaret shpresojne qe numri i te prekurve te rritet shume pak. Vetem te jete ndonje dymetrosh nder te prekurit… Jo te vdese se te urosh vdekjen e dikujt eshte shume negative, por te vuaje, te vuaje aq sa po vuajne ata nga dymetroshi

 2. Z.Kryeminister eshte shume e rendesishme te sigurosh njerezit qe nuk do kene mungesa ne ushqime. Kaq mjafton te shmangen rradhet e gjata dhe njerezit afer. Ne momentin qe kthehemi ne normalitet, duhet qe mos lejohen njerezit te rrijne dhe ecin grup brenda orarir te lejomit te levizjes.

 3. Amin ishalla e ze kete dhe shokt e tij e mos tu dale kurr zhpirti por vecse te vuajne sic po vuan ky popull nga keta maskarenj dhe xhelater

 4. Ore sikur kemi nje shemtire te ministria shendetesise?! Pse del ky palla gjithandej? Ca eshte ky specialist polivalent qe na zuri ekranin?
  Po e ben si ato fiset indiane qe mbulohen me gjethe, shefi i tribuse del per cdo gje, edhe ata i diskutojne ne grup gjerat..!
  Do tja thote dikush ketij hajvani ca roli ka kryeministri?! Ndoshta se di, se na e shpifi perdite na ze ekranin. Se shpejti do prezantoj dhe motin se spaska limite ky tip

  1. Po është çmendur, nuk e kupton?

   E ka kuptuar që me 2 Mars në protestën e Presidentit se po humbet gjithçka. Koronavirusin e ka gjetur si sebep për të vendosur diktaturën, por ky idiot është aq i paaftë sa nuk e kupton se nuk mbahet pushteti me fuqinë e atyre që i ke shtyp gjithmonë.

 5. mos dil nga tuneli per nja 2-3 muaj…hajde frikacak muti. Mos ki merak se Ridhjeresit kane frike per vete…ha ha ha

 6. Pas qirjes qe ju ben enveri,stalini,ramizi,ruqi,spiro koleka,kristaqi ne anus,vagin e orale tash po ju riqin edvini pos ketyre trijave edhe trut.

 7. Bibloteka mbrapa per te treguar qe eshte intelektual :p komike/!\
  Duket nga fjalori qe perdor qe eshte shume i lexuar, por pse vazhdon rri ne bunker ky sekenderbe i letersise?
  I pushtuar nga frika ky kolos i Yoges :p
  Pak nga pak po behesh humoristi im i preferuar 😉

 8. Jepi o mortje jepi ,mbill sa me shume panik tmeroj sa me shume njerezit qe neser te dalesh Mesia ,o sa lehte kuptohet halli jot ,ti se ke hallin se te dhimsen shqiptaret ti ke hallin e bythes tende ,jemi ne lufte thua me ke? po ti o kumankar mos rri fshehuer po dil ne shesh te betejes po ke bythe ,qe te perballesh me armikun tend imagjinar,apo eke kshille kete nga kanakari yt Toni Bler qe her pas here te shpikesh ndonje armik, nuk te shkon me se te doli boja ,shqiptaret e ruajne vet veten e tyre dhe nuk presin shpetim nga krye armiku I tyre.

 9. Pak me shume fantazi o i paemer, jo vetem me gjitare te llojit lakuriq nate dhe minj dhe jo vetem me Saliun se kuptohet qe je vetem ti qe komenton e keshtu demoralizohet bunkeraxhiu yt qe eshte i mbyllur ne vetmine e tij.

 10. kujt i plasi ca prisni ju o injorantwr. lerini njerzit te shkojn ne punerat e tyre e ne jeten qe ja u ke shkatruar o perbindesh qe na ben sikur nuk kupton. na plasi ca ben ti e ca thu ti. merr ato valixhe e ik o i pangopur i semure.

 11. javen tjeter do semurem une. pastaj do semurem une pastaj une prap une une……. pra 30 te semure jane vetem une njeher. ti mbledhesh e di sa shum behen…. plot. edhe pipi keshtu tha do shtohen. njerez ky hajdut ordiner ka mbaru dhe si hajdut.

 12. Presidenti Donald Trump me përgjegjësinë e shtetarit kryesor të zgjedhur me votën e lirë, informon në prani të gazetareve direkt nga Shtëpia e Bardhe nga një deri në tre herë çdo dite kombin amerikan për ecurinë e epidemisë të Covid 19 dhe masat që ka marrë ai dhe qeveria e tij kundër saj!

  Ai nuk bën monolog, por merr pyetje nga gazetarët në sallë dhe kthen përgjigje!

  Një jave më parë rastisi që ai kishte të ftuar në drekë Presidentin e një vendi partner, i cili rezultoi se ishte Covid-19 pozitiv.

  Presidenti Donald Trump bëri testin dhe i informoi amerikanët se ai kishte bërë testin e Covid-19 dhe përsëri pasi erdhi rezultati i informoi ata se testi i doli negativ.

  Të njëjtën gjë bëri dhe njoftoi dy ditët e fund zv Presidenti Pence dhe bashkëshortja, të cilët njoftuan se testi u doli negativ.

  Kurse kancelarja Angjela Merkel ka zgjedhur të dalë para gjermanëve duke blerë ushqime në një supermarket sepse ajo në vend të panikut, terrorit psikologjik ka zgjedhur strategjinë e antipanikut për të ndihmuar gjermanët dhe jo Covidin në luftën kundër epidemisë.

  Miq, në kontrast absolut me këto qëndrime Edvin Kristaq Paniku alias Sulltan Salep Surreli i narkoshtetit shqiptar ka zgjedhur:

  -Ngujimin në Sarajet e Surrelit de fakto në vrimën e miut

  -Mashtrimin e qytetarëve sikur flet nga zyra tij duke shpërndarë video të rregjistruara në mjediset e Sarajeve të Surrelit, të cilat mediat i servirnin sikur ishin bërë në zyrat e Kryeministrisë.

  -Urdhëron blusho-gazetarët të raportojnë duke u mbështetur tek muri i kryeministrisë gjasme Edvin Kristaq Paniku alias Sulltan Salep Surreli ka dalë nga vrima e miut dhe ka ardhur në zyrë.

  -Për të mbjellë panik, frikë dhe tmerr tek qytetarët nxjerrë mjete të blinduara e të armatosura deri në dhëmbë të ushtrisë duke shkelur kushtetutën dhe çdo ligj të vendit

  -Ju dërdëllis fjalime nga vrima e miut kryesisht kunde opozitës, mediave dhe Sali Berishes, sikur po e detyrojnë ata dhe jo prapanica e tij për t’u ngujuar si asnjë homolog i tij në botë

  -Për të mbjellë panik, frikë dhe terror tek qytetarët shqiptar me Facebookun e tij shndërrohet në gjenerator të Fake News.

  -Ai poston në FB e tij skena dramatike të sëmurësh në agoni dhe shkakton skandal diplomatik nderkombetar me një vend kryesor të BE që rroku dhe mediat botërore duke ju shitur shqiptarëve skena dhune dhe terrori fizik të policisë së diktatorit Buteflika të Algjerisë sikur jane akte dhune të policisë spanjolle ndaj personave që nuk kanë zbatuar rregullat e kufizimit të levizjeve për shkak të epidemisë.

  Miq, çdo njeri ka të drejtë dhe detyrë parësore që të mbrohet nga koronavirusi por janë sot qindra dhe mijra shqiptar që për shkak të detyrës dalin në zyre apo në punën e tyre. Kurse Edvin Kristaq Paniku alias Sulltan Salep Surreli i zgjedhur me votën e blerë, ka zgjedhur vrimën e miut dhe duke mbjellë çdo orë dhe ditë panik, dhune e terror psikologjik si askush tjetër në botë tek qytetarët e vendit te tij, është bërë aleat i rrezikshëm i Covid-19

  Ju ftoj të dashur miq të respektojmë çdo rregull të dobishëm për mbrojtjen e vetes tonë dhe njeri tjetrit nga infeksioni i Covid-19 dhe të hedhim poshtë me perçmim si çnjerezore, primitive terrorin që mbjell nga vrima e tij e miut në Sarajet e tij Edvin Kristaq Paniku alias Sulltan Salep Surreli.

  Së fundi të dashur miq, moto e jonë është:
  Jo panikut
  Po rregullave dhe kujdesit për mbrojtjen tonë! sb

  © SYRI.net

 13. Adi krasta paska bere shkrimin e pare te syri i qimit te salihut,keshtu fitohet buka,i ndihmuar dhe nga Stalini,krasta e gjeti rrugen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu