• |
ide | kryesore

“Bild”: Pse masturbimi të mbron nga koronavirusi

Lapsi Leaks

Gazeta gjermane “Bild” ka bërë një shkrim interesant lidhur me koronavirusin. Ajo u bën thirrje njerëzve që të masturbohen, pasi sipas saj kjo të mbron nga koronavirusi dhe të rrit imunitetin. Bild shkruan se seksi me veten, të mban të shëndetshëm, ose të paktën kontribuon në shëndetin tuaj.


“Kushdo që i jep një dorë vetes, jo vetëm që heq stresin, por edhe forcon sistemin imunitar, kjo mund të na sjellë dobi vetëm gjatë krizës koronare aktuale. Arsyeja për këtë është lëshimi i hormoneve të ndjehen mirë gjatë orgazmës. Përveç kësaj, niveli i stresit ekuilibrohet përsëri,” – shkruan Bild.


Studimet tregojnë se njerëzit që kënaqin rregullisht veten kanë një nivel më të lartë leukocitet dhe kështu një sistem imunitar më të mirë. Gjatë orgazmës, dopamina lëshohet gjithnjë e më shumë. Kjo lëndë është përgjegjëse për ndjesinë e kënaqësisë dhe madje mund ta intensifikojë atë.

Oksitocina lëshohet me kulmin e kënaqësisë. Të dy hormonet ulin nivelin e kortizolit dhe për këtë arsye mund të ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar. Kortizoli është një hormon që shkakton stresin.

12 Comments

    1. ky eshte kulmi I te tallurit,nje gje qe I malli zot e ka ber haram ndaluar ,edhe si sherim ,alkolin ,imoralitetin per shkat te demit me te mall se dobin ,keta na e bejne hallall te lejuar,ky eshte kulmi injoran ces,,ndaj races njerzore,

    1. Mua po me doli Spiro Pal Vata me shkrehet….. Manastrisja vetem mbrapsht, pa surrat….
      (vetem Grida m’bën derman)

  1. Nje kerkim shkencor I koheve te fundit ka treguar se te gjthe komentuesit e -PA emer -Mavi-,morrat e kuq ,jane me -imune-se i bien bythes ore e minute, me nje fjale keta jane me te rezistueshem se jane -pederaste ose me popullorce-Homo-ose -Gej-me pak modern.

  2. O te qifsha motren dhe gruan o -I pa emer mavi qe ke komentuar ne oren 13 ;47 me pseudonimin tim.Ote qifsha librin e shtepise dhe cfare te permban -katallogu- I pragut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu