• |
ide | kryesore

Fillon fluksi i të infektuarve/ Ngrihen çadrat jashtë spitaleve (fotot)

-Instant, Të fundit

Vetëm ditën e sotme janë zbuluar 104 raste me COVID-19 në gjithë Shqipërinë. Në ambientet e jashtme të Urgjencës së QSUT-ë ka filluar ngritja e çadrave, me gjasa për të përballuar një fluks të mundshëm të qytetarëve të prekur me koronavirus.
Faktin e ka pohuar edhe Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në një komunikim me publikun. Ajo bëri të ditur se në kuadër të masave të marra, përpara Urgjencës së QSUT ka nisur tashmë ngritja e çadrave të triazhit mjekësor.


“Kemi vendosur ngritjen e çadrave të triazhit mjekësor, përpara Urgjencës së QSUT dhe përpara Urgjencës së Spitalit të Traumës. Aktualisht po përfundon trajnimi i ekipeve që do të vendosen në shërbimet e triazhit në çadra”, bëri me dije Manastirliu.


 

Urjgenca-QSUT-ngrihen cadrat1Urjgenca-QSUT-ngrihen cadrat11Urjgenca-QSUT-ngrihen cadrat111Urjgenca-QSUT-ngrihen cadrat111`Urjgenca-QSUT-ngrihen cadrat111``Urjgenca-QSUT-ngrihen cadrat111``2Urjgenca-QSUT-ngrihen cadrat111``21Urjgenca-QSUT-ngrihen cadrat111``213Urjgenca-QSUT-ngrihen cadrat111``2134

 

 


 

9 Comments

 1. Per sa kohe sillemi si injorante dhe indinjohemi me vendimet e qeverise dhe per sa kohe sorollatemi rrugeve si trima duke fajesuar Ramen si diktator,pasojat do jene fatale dhe pastaj mos thoni se fajin e ka shteti qe nuk ka spitale dhe nuk ka shtreter,pasi shteti na e ka bere te qarte ketu e nje muaj qe jemi shtet i varfer po rrini brenda e mos u hapni bythesh…

 2. Po ikni se jeni krejt te pabesueshme. Me keto dy mender cadra do na kallni daten ju. Legena qe ngjallni panik kot.

 3. Po syzet mbrojtëse ku i ka ai personeli aty….i ka thon njeri që virusi merret edhe nga syte?
  QR …kur janë në kët nivel masat në QSUT imagjino
  O Ediiìiiiiiiii…..ti je më

 4. I paemer lexo zerin e popullit, me ate gazete nuk te kap corona. Do te kapi gripi po lexove lapsin, dhe ne fillim do te kape sigurimsat.

 5. Ju gazetaret e Lapsi ja fusni kot fare, VETEM SOT 104 RASTE….. po ato qe shkruani a i mendoni me pare?
  Shume gazetari e dobet……. Edhe para disa ditesh ndihmen e Qeverise 100 milion dollare thoshin 100 milion leke.
  Ja na bete kureshtare 1 here, 2 here , me keto lajmet e rreme, po pastaj?!
  me keto lajmet e rreme te tuajat une nuk do e lexoj me lapsi.al
  gazetari e dobet………

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu