• |
ide | kryesore

OBSH ngre alarmin: Pandemia e koronavirusit po përshpejtohet

Planet, Të fundit

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) thotë se pandemia e koronavirusit është duke u “përshpejtuar”. Duke folur në një konferencë shtypi në Gjenevë, Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus tha: “U deshën 67 ditë nga rasti i parë i raportuar për të arritur në 100,000 raste, 11 ditë për 100,000 raste të tjera dhe vetëm katër ditë për 100,000 raste të treta”. Ai tha se do t’u drejtohej krerëve të shteteve dhe qeverive të G20 këtë javë për t’u kërkuar atyre, që të punojnë së bashku për të rritur prodhimin e pajisjeve mbrojtëse.


3 Comments

  1. Po’ ku keni qene deri taniApo kishit Ca’ Pune te tjerat.
    Kur shkaterrohej bota para syve tuj .
    Kur shkaterrohej eko sistemi .
    Ne cilen lufte Jane vra cdo 24 ore nga 5000 vete,sa po’ vret Covid19
    Na ruajte Zoti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu