• |
ide | kryesore

Meta zbulon pse e thirri Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të mbledhë mesditën e së mërkurës Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Në një intervistë për emisionin “Përballë” në RTSH, Meta tha se do të respektohet edhe distanca.

“Do të ketë në konsideratë situatën e veçantë dhe respektimin edhe të distancave sociale për këtë rast” – tha Meta.


Por pse e thirri Meta Këshillin e Sigurisë Komëbëtare.

“Bashkëpunimi ka qenë i vazhdueshëm për përballimin e kësaj sfide të re dhe tërësisht të pazakontë. Tani është momenti për të diskutuar edhe një herë, jo vetëm për masat e marra deri tani, por edhe rreth parashikimit mbase për një plan më afatgjatë, në varësi me skenarët e zhvillimit të kësaj pandemie në nivel kombëtar por edhe ndërkombëtar.

Njëkohësisht do përqendrohemi edhe tek skenarët e ndikimit në ekonomi, në jetën sociale, në mënyrë që në çdo aspekt të jemi sa më të mbrojtur dhe të dalim nga kjo situatë e jashtëzakonshme me sa më pak pasoja, si për sa i takon shëndetit të qytetarëve tanë, por edhe ekonomisë tonë kombëtare dhe familjare” – tha Meta. ©LAPSI.al

4 Comments

  1. Nuk pranon edvini te shkoje ne mbledhje,ka frike se mos e “vret”Meta ?!Si qemoti kadriu dhe ….!Ju dilni me fasho thote i semuri psiqik,popull jeni,shkoni ne fasoneri apo call center por une jo ne Keshillin e Sigurise,sa qesharak !?!Turpi per kete monster nuk njeh limite…..,nuk del nga shpella e surrelit ?!Dil o bir kurve ?!Rilindas te degjeneruar,vafshi ne djall!

  2. E zura menjehere rilindas shpellmamane…!Gunga jote eshte e madhe,e ke ne koke…,te vjen nga yt ate sigurims i ndyre.Nuk del nga Shpella e surrelit,nuk i beson askujt,as sokol pervers balles edhe pse shume vite kane frekuentuar te njejten femer,belina ballukun !!!

  3. nuk na plasi kari, robt dalin perdit dhe nuk i ka gjet gje. hapni portet, aeroportet te ikim prej kendej se na iku jeta dem. te paktet ca na ngelet ta jetojme large jush. e jo me te behemi kurban tju ndihmojme juve qe te legjitimojme ideollogjite politike socialiste evropiane qe sna hyjne ne xhep fare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu