• |
ide | kryesore

VIDEO/ Kur Rama, ndryshe nga sot thoshte se mbyllja e kufijve nuk e pengon koronavirusin

Arkiva, Syri i Lapsit, Të fundit

Nuk kanë kaluar as 12 ditë nga koha kur në vend kishte shpërthyer debati nëse duhet të mbyllnim apo jo kufijtë, ndërsa në Italinë fqinje koronavirusi po bënte kërdinë. Ata që mbronin këtë tezë përmendnin 14 linjat ajrore dhe 4 tragetet që sillnin çdo ditë rreth 5 mijë udhëtarë nga Italia. Në ata kohë, pikërisht në 12 mars, kryeministri Rama mbronte idenë se mbyllja e kufijve nuk e pengon mbërritje e virusit.


Sot po rezulton e kundërta dhe e gjithë Europa i ka mbyllur kufijtë. E këtu debati nuk është, i mbyllëm ne shpejt apo vonë, por fakti se kryeministri sillet në TV edhe si specialisht eidemish duke përmendur rastin e murtajës. Kjo sjjellje prej specialisti fallco rrezultoi e gabuar, se edhe nëse mbyllja e kufijve nuk e pengon, ajo e kufizon tepër transmetimin e sëmundjes.


©Lapsi.al 

 

17 Comments

 1. Po shkolles “Udha e Shkronjave” qe i hoqen licensen se mbylli e para mjediset e saj, dhe pas pak ditesh i mbyllen vete si kurva???????

 2. Kot e nxirrni kete e video te tjera………………..,sa here eshte zene ne vjedhje e skandale te panumerta ne keto shtate vite, asgje nuk ka pranuar,eshte saktesisht monster !

 3. Po me Agon chanell c’pati???
  Tani o burra 140 milion Euro per Becchetin. Kush do i paguaje Populli??? Kujt do ja heqim termetit apo Corona V.
  Aman vetem oligarkeve jo .

  1. Paret e medias i xhirojne brenda per brenda; me siguri do ta haje Vjollca me Dulaket per paret e Taljonit, ose tfalaSandri me Irrfonin do hapin ndonji donacion bamiresie.
   Hajde cuna, mledhin ca leke se i do Ducja

  1. Duam qe te mos paguhen 140 milione euro per Becchetin. Kjo shume qe po paguhet per tekat idiote te Edit dhe Erit, ne kete periudhe do ishte nje ndihme prej 200 euro per 700 mije familje per nje muaj. Por 700 mije familje ne vend qe ta marrin kete ndihme ne keto kohe kur askush nuk mund te punoje, do paguakne nga 200 euro me qellim qe t’i marre Beccheti. Shkurt covEdi dhe covEri, kane bere me shume deme ne Shqiperi se covidi

  2. Arsyetim fantastik dhe shume i sakte po te kishte vetem nje kahje. Por po ta marresh nga me kahje te kundert, pra “Pse t’i mbyllim” dhe “Pse te mos i mbyllim, duhen mbyllur se s’ben” bie brenda me ate arsyetim. A e kuptove o i paemer bodrumesh

 4. Shkulak na futen atje ku ti deshe dhe nuk deshe,aman na bej nje koment se si lapsi i Markelit ja coi bllof Rames shurren.

  1. U hapen negociatat, por takimi i pare nderqeveritar, do behet pas permbushjes se 13 kushteve. Do te thote qe takimet nderqeveritare, pra hapja faktike e negociatave, do fillojne ne mandatin e presidentit te trete, pas Metes, kur ne Shqiperi te jene bere te pakten dy rrotacione pushteti, kur ne bote te jete harruar koronavirusi, kur te paemrit entuziast dhe shume te tjereve, t’u kete mbire bari mbi varr. Ndoshta ne momentin ekzakt kur te mos kete me BE

 5. Po boll ti se na ke çare ka.. me leket e Beghetit a thua se jane te tuat,ketu tjetri vodhi gjithe floririn dhe u be president…!!!

 6. Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union
  Fuck world order an european union

 7. Ore a kuptoninqe ky bo kopie paste ca bejn vendet e tjera, ne sjena shtet, se po ti mbydhte prap ne karantine do ma fuste se kaq di. Kan kalu 3 jave tani u kujtuan me ble materiale, me ble aspirator, edhe shyqyr qe kena turqine se lesht do gjenin

 8. Ore njerez Ky i quan shqiptaret e mbetur neper bote BOMBA
  Nuk i lejon te vijne ne dheun e tyre , taksirat e keni thote te rrini te vuani andej ku ju ka zene .
  Po mire mer bir kurve , si mendon kush ka pergjegjesi ti mbaje BOMBAT tua.
  A din mer Horr ,kriminel se me kte etiketim mund te dalin dhe ti “cmontojne ” BOMBAT e tua , sepse nese jane rrezik per varre qe sdo i zinte toka , perbejne rrezik edhe aty ku i ka zene Halli.
  A KA GAZETARE KY VEND !!!!
  si nuk FLISNI !!??

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu