• |
ide | kryesore

Agim Veliu: Albin Kurti është më i rrezikshëm se koronavirusi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në një kohë kur vendi po përballet me pandeminë e COVID-19, në Kuvendin e Kosovës po pritet që të procedohet mocioni i LDK-së për rrëzimin e Qeverisë që drejtohet nga Albin Kurti.

Megjithatë ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni, i ka dhënë një orë kohë Kurtit që të shqyrtojë kthimin e Agim Veliut në punë dhe të heqë taksën me qëllim të kthimit mbrapsht të mocionit.


Mirëpo një ofertë e tillë e Qunit nuk i ka pëlqyer fare vetë Agim Veliut.

Në një prononcim për T7, Veliu ka thënë se mocioni nuk duhet të kthehet mbrapa dhe se pret rrëzimin e Qeverisë Kurti. Sipas tij, një qeveri e tillë që drejohet nga Albin Kurti është më e rrezikshme se koronavirusi. Veliu e ka cilësuar edhe si tinzar Albin Kurtin,

8 Comments

  1. A ja vlen te shkoje per lesh nje shtet si Kosova ne kete periudhe per mustaqet e Veliut ?!?!?Ju keni treguar mese miri se jeni debil,me fal,kokrra e debilit ?!Ne qeveri me Albin Kurtin e dashni me Hashim Thaçin(pro serb ky ) !Koronavirusi i Kosoves eshte ne fakt Gjarperi !Hashim Thaçi,debil mustaqemut !

  2. Ik or BYTHLEPIRES I QELBUR JUVE JENI NJE ZAGAR I TREDHUR NGA HASHIM THAQI DHE BATON HAXHIU, DONI TA NDANI KOSOVEN JUVE HASHIM THAQI EDI RAMA DHE ALEXANDER VUCIC

  3. Oo nonen ta qifsha ku e ke. O ftyr mut.o katunar,ti je njeriu me i lig ne LDK.te kujtohet kur haje buk mbi zyrat e LDK,tek Nexhi Qebabtore KOSOVA.masi hengre mish mir me 2a3 kolg ty e pive caj ,kur gazetaret kishin 3 ore qe te prisnin te merrnin intervist.te kujtohet cfar pergjigje katunarshe i dhe gazetarve.te e ke marr ne qaf Podujeven o i pa shkoll.te shikoja ate dit kur Grenelli erdhi ne zyrat e LDK per se ae kishe ate gjelozi kur Grenell bisedonte me Vjosa Osmanin.per deri sa te jeni ne krye te partis ti Mustafa L Haziri e Hoti e Dritan Selmanaj kurr LD K kurr nuk do te ngrihet me..e dini mir kur ju votuam e shkut e bet koalicjon me PDK.ju jeni turpi i Kosoves.

  4. Pra shkaku i mocionit temos besimit,nuk qenka largimi i ministrit te brendshem,por paska qene sebepi,per te vene ne zbatim planin e tradhetareve te Kosoves,Thaci,e LDK,dhe Kurti paska te drejte kur thote se maraveshja Thaci-Vucic,na qenka pregatit te Wahington.Pune kosovaresh,ashtu sikunder i pa pershkruar edhe Noli.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu