• |
ide | kryesore

“Alo Edi Rama jam!”/ Kryeministri nis “të zgjidhë” hallet nga telefoni (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka vijuar spektaklin me shfaqjet e tij për situatën e koronavirusit duke bërë vetë telefonata me qytetarët. Hallet e njerëzve janë të ndryshme dhe “i madhi” i qeverisë u premton atyre zgjidhje duke dhënë këshilla mjekësore, ekonomike dhe shoqërore.

Në një moment ai ndërpritet nga një telefonatë në celularin personal dhe përgjigjet frëngjisht: “Mirëdita zoti Presidenti!”. Sinjali televiziv i ERTV ndërpritet dhe pas telefonatës Rama sqaroi se oshte Presidenti i Këshillit Europian. “Po i bëj të dyja njëkohësisht nga Brukseli në Krujë” – thotë Rama i kënaqur. ©LAPSI.al


19 Comments

 1. Mirmbrema me falni per shqetsimin zoti Krijeminister jetoj ne sauk jemi pa pune per momentin kam punuar kohet e fundit ne ndertim ku te Dali po tani jemi ne karantin jam kryefamiljar kam dy djem do na ndimoni.

 2. Nuk ka ben mbyllur ne bunker, nuk shtyhet… Tani ka gjetur nje loje te re😌
  Luaj te keqen xhaxhi por mos i ofendo njerzit si sot, mos u be djal i keq! Shiko lulin dhe meso, shi si ben si i mire ai 👍

 3. Pyetje reale per KM. Po hidrauliket lejohen te punojne, se me duhet njeri per zhbllokimin e hales por thote qe ka frike nga Edi. E di qe do me thuash t’i fus foton tende se ndoshta trembet muti, por e kam provuar, nuk beri pune.

 4. Pyetje reale per KM. Po hidrauliket lejohen te punojne, se me duhet njeri per zhbllokimin e hales por thote qe ka frike nga Edi. E di qe do me thuash t’i fus foton tende se ndoshta trembet muti, por e kam provuar, nuk beri pune.

 5. Ne fakt,kete forme “te re” komunikimi e ka praktikuar më parë Presidenti i Kinës, Xi Jinping,me qytetaret kinezë,
  per zgjidhur hallet popullit.Flitet se ai e ka kopjuar nga Zonja Merkel.P.sh,Projekti”Stop rrenimit”zgjidhi shume
  probleme,por pa filluar u harrua fare,megjithese pati mbi 10 mije denoncime!

 6. O mashtrues muti,si nuk njeh kufinje more pleh ?!Pse genjen se po punon naten o pleh ?Shikojeni videon dhe dritaren ne krahun e majte te tije ?!?!Afrika te shpartallofte fisin o plehre mashtrues me telefonues te stafit te kryeministrise,gjasme hallet e popullit,ptu funderrine !

 7. Hsha PRAP GENJESHTER EDI RAMA ,NE DRITARE DUKET SE ESHTE DITE DHE JO MBREMJE PO TE SHIKOJ NE DRITAREN E KRAHUT TE MAJT TE EDI RAMES

 8. Ky flet me vete ,me xhindet,apo degjon 141-shin sa lek ka ne celular.Ky eshte per te ardhur ne Vlore sepse nuk ka bere gjilperen dhe gjoja flet me presidente.Ndofta kopjoi Berishen flet me qytetaret dixhitale.Po kete te shkretin e genjejne .Fotot e Algjerise ja dergojne per ne Spanje.

 9. Shqiperine e favorizon mosha mesatare e ulet. Dmth ata te moshuar qe duhej te krasiteshin tani me corona v jane krasitur gjate vite.
  Kjo si pasoje e ilaceve jo ne efikasitetin e duhur pra sistem shendetesije i dobet si dhe gjendja ekonomike si vendi me i varfer ne Europe.

 10. O zigur mos kopjo stalinin bej dicka nga vetja me salihun si I keni punet do ta mbani lart frymen revolucionare demokratike si ja u kerkoje idhulli salih gjate protestave demokratike me molotov ,tani futi dhe nje dore supe lakuriqesh dhe je mire

 11. Prape o rob qire ma more ne goje,si nuk heshte nje here o prag qire,.si nuk e mbylle njehere gojen o moter dhe grua qire.,si nuk shkrove dy rreshta per lajmin apo shkrimin o mama qire mavi.

 12. – Halooooo?
  – Cana jom plako, Cana
  – Çër Cani thu ti mer lal?
  – Cana, Cana jo Cani. Ai me numrin 5
  – Çër pese thut ti mer toc… Pesa osht mush tumllas me kaqola. Shko po deshe ke dyshi… atje ku ka qon sekretar partie ai gamori.
  – Jom numri 5 lale, ai ke ajo fanella e kuqe qe ke varr n’moj t’karri… n’moj t’karriges, e ma men apo jo? Cë Aa Në dhe A…
  – Oh yeeees, Caaanaaaa. Ai qe i bi topit me shqelma?
  – Po hë pra moooo se na lodhe…
  – Ej po ku je mer ti? Yyyyyy sa u bo pa t’pa. Pse s’dukesh knej ka bulevardi? Se tani e kemi dhe bosh fare… Vetem noi plak e trullosme guxo me dal. U se harrova, sot jom dhe una. Boj ç’boj dal dhe un ka i her n’terren me morr pak avdes…
  – Vetem me plaken je? Vetëm fare?
  – Oh sorry plako, se të rejta. Jon dhe nja dy polica dhe gardista…
  – Nja dy?
  – Me thon të drejtën jon i tuf, po si delet kom reshtu vetëm nja dy kokrra sa me duk sikur s’jom pa gjo. Hahaha. Ke moja tarracës kom cu i garnizon… Eh sa ka zanati mër lal…
  – I fortë je, s’ta ha qeni shkopin kollaj…
  – Ej nigjo pak gallat. Sot kom dal prap cullak… upssss… pa maskë desha me thon. Na mytën kaqolat, e hajne kollaj sapunin për djath. Kom dal gjoja me taku popllin, po çër popëll langaraq osht ky? Mu m’qa shpirti për kta, dhe trapat kon frik me m’dhon dorën… Me që kta s’dun, hajde ti pra… dalim bashk ktu si i her e i koh kur gjujshim për gardelina me xhinse t’jashtme.
  – Prit plako sa t’ja hyp kerrit dhe erdha…
  – Maskën lene ke shpaja se m’ke mu ktu, okay?

  “Bota Garipe”

  Do bëjmë luftë
  De more de,
  Si lum ti popull
  Që mezi na ke !

  Do shkërdhejmë koronën,
  mbi shkrepa e mbi maja,
  Në ballë prin pac Edveri,
  Me predha e murtaja !

  Kush s’e zbaton urdhrin,
  E shqepim me dajak,
  Që nesër mos t’guxojë,
  Në plazh të dalë cullak !

  Kush në resht nuk vihet,
  Do t’ja dhjesim planin,
  Që me dylbi ta shohi,
  Vjenën edhe Klanin

  Kush me ne e kruan,
  Do t’ja shkulim veshin,
  Në “Photo of the day”,
  Me të do tallim leshin !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu