• |
ide | kryesore

Komisioneri për zgjerim në BE: Do të alokojmë 373 milion € për rimëkëmbjen sociale e ekonomike të Ballkanit Perëndimor

Arkiva, Lajme, Të fundit

Eurokomisioneri për zgjerim, Oliver Varhelyi shkruan në llogarinë e tij në Twitter se BE do të ndajë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë në vendet e Ballkanit Perëndimor. Po ashtu, Varhelyi shto se parashikohet edhe rialokimi i mbi 373 milion € për rimëkëmbjen sociale dhe ekonomike.

“I shkrova Kryeministrave të partnerëve tanë #Ballkanit Perëndimor për të konfirmuar se qëndrojmë pranë rajonit në luftën kundër #Koronavirus. Ne po ndajmë 38 milion € ndihmë të menjëhershme për sektorët e shëndetësisë dhe parashikimin e rialokimit mbi 373 milion € për rimëkëmbjen sociale dhe ekonomike”, shkruan Oliver Varhelyi.


7 Comments

  1. Po…nga këto 300 milionë për Serbinë….pijini lëngun mongolëve tuj
    Gjysmën e kontinentit e kan marr….hapjani derën kanat të vijnë me thikë në dorë me marr gjysmën tjetër
    NUK E DUM SHQIPËRINË SI GJITHË EVROPA!

  2. Mos na i jepni keto ndihma se ankohet Vampiri salih dhe I thot Qimit te te beje ndonje shkrim qe portokallia u mbyll te syri i zenit,pastaj shpellkaret stalin e zigur do protestojne me komente per nje pjat supe

  3. U keputen ne byth, vetem Bosnja ka marre 1 miliard euro dhe prape katund eshte! Me mire na i jepni parate kur te iki Edi nga pushteti se tani i merr Bexheti qeni qe fitoi gjyqin

  4. Po Erdoqeni qe mbyt femije per kapricio sa do na japi? Po Kinezit qe na e solli katastrofen pse nuk i kerkoni? He Skenderbe kerkoja kinezit se keta te fuqishmit nuk kane nevoje por ne jemi ne pike te hallit. Gjeje nje menyre per ta paketuar sikur nuk po na i jep per koronen se i kerkojne te gjithe pastaj. Tregoja bilancin tend katastrofe me te drejtat e njeriut dhe demokracine se Xi-ja i Kines do emocionohet dhe do solidarizohet menjehere. He o Skenderbeu i roberise, perdore te keqen nje here per mire se Europianet ta kane pire lengun, dhe kaq i kemi teper.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu