• |
ide | kryesore

Rama: Ndalohen pensionistët të dalin jashtë dhe ecjet dyshe në rrugë, madje edhe kur janë burrë e grua

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka dhënë urdhër të prerë që asnjë i moshuar apo pensionist të mos dalë në rrugë. Në një videocall me ministrat, Rama tha se nuk duhet të dalë asnjë i moshuar, dhe se policia duhet t’i kthejë mbrapsht. Rama gjithashtu u shpreh se nuk lejohen më as ecjet dyshe në rrugë, edhe nëse janë burrë e grua.


“Gjëja që duhet bërë është që asnjë pensionist të mos dalë në rrugë. Policia do ndalojë çdo pensionist dhe do t’i thotë, ‘xhaxhi ik në shtëpi’, s’ka më jo po shkoj këtu, e jo po shkoj atje. Asnjë pensionist në rrugë. T’i thonë, nuk kalon dhe kthehu mbrapsht, ik në shtëpi. Apo ecjen në këmbë, dyshe. Jo, jemi burrë e grua. Të gjithë një nga një. Të ecin të mbarojnë punë dhe të shkojnë në shtëpi,”– u shpreh Rama.


18 Comments

 1. Po ti ishe sot me 14 bodiguarde o pall kari !?Bej si them une,e mos bej si bej une ?!Po duart ti mbajme ne xhepa ?!Syzet,lejohen ?Po dashnorja ne krah ?Ajo po se ti je i shthurur si njeri,pervers !!!Kujdes nga shpella,mos dil me ?!E bere sot shown…………….,sa qesharake ishe o zot ?!Kur te afroheshe ajo plaka e shkrete qe i bertisje,mos e zgjat i the…?Ikje si legen pas…,sa turp i madh,dy metra mut ne kembe,vetem ti je !!!

 2. Po burre e grua pse jo mor pallosh
  A rrine bashke gjith diten e gjith naten
  Apo ste do kari ty nashi
  Ik mor kokoxhambo

 3. Ca te beje une i shkreti,dhe si tja bej qe jam me majasell ,dhe mbaj gjithmon plaken me vete qe me kruan bythen,jam ne hall te madh se dhe mosha ben punen e saj ,nga nje ane korona nga ana tjeter krye.k opopooo cna gjeti une me plaken kam 40 vjet qe i marri eren e pordhes njeri tjetrit ky thote ndahuni tani,jo po sdurohet do pi kokra helmi qe te shpetoje kryeministri,se si thone shaka ta zeri korona nga ne pleqte,nga njera ane sna duan semundjet nga tjetra ane nuset e djemeve,hopa tani dhe krye kovidi,nga te shkojme ne te mjeret,.

 4. Po kir te shkoje te paguaje dritat?
  Po kur te shkoje te bleje buke?
  Po kur te shkoje ne Surrel ne kembe qe te shkerdheje gruan e nje zdapi te gjate?

 5. Ja se i rregullojne shoferet e ripjerdhjes te semuret,si ne Berat qe i hedhin nga ambulaca,jo per ndonje gje po tani ka matrial per te komentuar nga klyshat e bushtres mavi,qe i qifte fisin nga e kane dhe ku e kane stalini.

 6. Para pak ditësh, Gjermania, madje kancelarja Merkel, dora vetë, nxorri rregullat për qarkullimin e kufizuar, por konkretisht për këtë çështje tha se lejohen të ecin bashkë edhe në grup, nëse personat vijnë nga një familje, sepse ata janë gjithë kohën bashkë. Në mes saj dhe KM tonë, vetëm njëri ka të drejtë. Them se logjika gjermane nuk lë vend për asnjë mëdyshje. Këtij tonit, dmth edhe këtij timit, i ka marrë koka erë me kohë.

 7. E forta eshte se ky i beson dhe vete ça thote?
  Leri pensionisteve pak romantizem dhe
  na fol pak kur do e hapi thesin Vilma, se leket po i merr rregullisht?

 8. Stalin kujdesu per rreshtin e lakuriqeve qe komentojne ketu,o ju qifsha rracen tuaj te qelbur serbe,ju beni cfare te doni ne rruge me mamin babin gruan motren por kur te hani gjoben mos shurroni ne brek pastaj nga trimeria

 9. Patjeter legen si te delirosh ti . Do marin pension plus per kete sakrific te tyren? se dielli lind per te gjith o cyryk global jo vetem per ty . Rri te bunkeri se je mire.

 10. Po buken kush do ja blej pensionisteve apo do cosh AJolen shtepi me shtepi. Je bere me keq e komedia “Prefekti”

 11. Qimi dhe salihu kane hapur biznes te ti shitje Mut me pakice e shumice per te gjithe shpellkaret ku do ndodhur,stalini administrator I pergjithshem,ushqim me cilesi te larte nga vilat e Lalzit salihut likes qimit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.