• |
ide | kryesore

Rama videocall me ministrat: Nuk u bë deti kos, taksat dhe dritat do të paguhen një më një

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është treguar i prerë në lidhje me pagesën e taksave dhe të faturave të energjisë elektrike. Në një videocall qe po zhvillon me ministrat, kryeministri tha se faturat do paguhen një më një sepse përndryshe do krijohet një kolaps në ekonomi dhe një gropë.


“Taksat do paguhen, edhe dritat do të paguhen se përndryshe do biem në një gropë që s’do na gjejë as korona. Pagesa e dritave do bëhet një më një, kush nuk paguan nuk do ketë drita. Nuk është bërë deti kos, dhe kjo krijon një vështirësi që mund të na çoj në një kolaps, se i bie që do financojmë OSHEE-në, po ato para ku i gjejmë? Kemi falur kamat vonesat, për të gjithë të gjithë janë në raport me aktualitetin, çfarë e shpenzon do e paguajë. Kush thotë që nuk më del sepse kam shpenzuar shumë, të shpenzojë më pak,”– deklaroi kryeministri.


18 Comments

  1. Ca plehre ky rama, thote qe ata qe s kane te shpenzojne me pak. Po robt vetem buke dhe ushqime po blejne nderkohe qe s ka te ardhura

 1. Dritat dhe uj detyrimisht qe do paguhen se jan pasurit tona kombetare. Por ne ket perjull duhet te shtyhen per te pakten sa te kaloj perjudha e virusit.
  Un jetoj ne perendim dhe ketu i kan ngri pagesat mujore per ket perjulle dmth qe do ti pagujam por ne muajt ne vazhdim.
  I rujt zoti te gjith Shqipetaret.

 2. Dritat dhe uj detyrimisht qe do paguhen se jan pasurit tona kombetare. Por ne ket perjull duhet te shtyhen per te pakten sa te kaloj perjudha e virusit.
  Un jetoj ne perendim dhe ketu i kan ngri pagesat mujore per ket perjulle dmth qe do ti pagujam por ne muajt ne vazhdim.
  I rujt zoti te gjith Shqipetaret.

  1. Ik e paguaj dritat o legen mavi. Paguaj edhe ujin dhe mos ha me shume se dy here ne dite. Ik me vrap se shpellkaret do te ta bejne gjemen

 3. po cfare thua o kar pd-istat sapo bashkpunuan me ramen tend dhe ti i shane ? jemi vet ne demokratet e vertet qe i shajme ropqirat. sapo rane dakord me te gjitha bythqimlleqet qe ka bere rama.

 4. Ti je fytyra me e ndyre e ketij vendi z. Rama. Nga njera ane kerkon qe njerezit te mos dalin ne reuge, nga ana tjeter i thua qe te vihen ne rradhe per te paguar ujin dhe dritat. Prandaj del me 12 roje se e di se cfare do te te bejne njerezit o fytyre e ndyre. Do te te shperblehen nje dite te gjitha dhe mos kujto se ata te cileve po iu fal buxhetin e shtetit, dmth taksat tona do te te mbrojne

 5. Po mamashpellaret do lumturohen tani qe nuk do ngelet pa vjedhur Çela i OSHEE-se,ne fakt ai vjedh per llogari te Edvinit,drejtperdrejte,e ka hequr zinxhirin qe ishte Gjushi !?!?!Po edhe para tre apo kater muaj me pare humbjet e kompanise ishin rritur 13% ?!Nga te kete ardhur kjo,si thua ti rilindas mamashpellare ?!Ju keni nje te mire se edhe ne qeveri,te gjitha kane dhene prova se jane shpellare te dalluara,ajo qe zgjeron shpellen me shume ecen……,fort !?Pune kriteri,mbase ke ndonje lidhje,me siguri je nga ato shpellaret e vjetra,ose bir i shpellares me te madhe…..,te palara qe vini nga kooperativa direkt ministre,si Ogerta nga ka.thyese e llapiste ne ministre,dhe jo vetem por te tera,te nje prerje jane,pune standarti ne rilindje e socialisteve,progresiste !

 6. Kush mund te mendoje se me ty behet deti kos pervec nja 10 veteve qe po marrin tendera, qe po “rregullojne” shendetesine shqiptare, qe “po djegin”plehrat, apo qe “ndertojne” rruge? E vetmja gje qe di te besh, eshte TA BESH KOSIN DET. Di te besh mire edhe dicka tjeter, te lehesh dhe te fusesh panik tek njerezit. Per te tjerat je vetem nje NUL i stermadh. As shkarravinat nuk di ti besh, prandaj qepe nje here ate hale se qelbe dynjane.

 7. Keto show-t vetem te hapin barkun. Asnje mase nuk ke marre. Mund te kerkosh dritat e marsit por po vazhdoj dhe prilli e maji keshtu , patjeter duhet te mendosh ndryshe, ose te hapesh krahun. E ke bere grope buxhetin. Investon kosova me shume se ne. Mos i nxirr veten dhe ministrat si manikine, se eshte gure qe te bie kokes kjo situate.

 8. sa i lezecem ai tipi lart. je i ndyr z rama. njeriu o esht zotni o esht i ndyt .njera perjashton tjetren. nejse . kjo zorra gjat qe kemi km ka vene bast o e cmend kete milet sic jam dhe vet i cmendur o vdes. e po ca te themi ne. po do te vdesesh vdis. kush te ndalon? asnje. po varet si? si kelysh k..sigurisht.

 9. Dritat dhe uji duhen paguar se i kemi konsumuar.POOOOR qeveria minimumi duhet te heqe TVSH per keto sherbime si dhe taksat qe shoqerojne faturat (sidomos te ujit)!

 10. Shikoni te gjithe shpellkaret e salihut dhe stalinit kujtojne se eshte rrumpalla e salihut qe maloket e shpellkaret ne kohe paqe nuk paguan asnje leke per drita e uje por ajo ka perfunduar qe ne 2013,duhet te vinte nje qytetar qe te gjithe shpellkaret ne rradhe per nje i paguan te gjitha,mushka keshtu i do drute,o maloker dhe ne kine shba itali france spanje gjermani te gjithe paguajne o rrace omgj te salihut

 11. I paemer po te kishte drejtesi njerezit e rregullt nuk duhej te paguanin energjine. Duhej te paguanin ata qe i vodhen per 20 vjet dhe kur te barazohej hajde se flasim. Prandaj motren mu ne pidh kush ne krah i del pushteteve dhe pushtave.

 12. O miu i haleve te gjirizit salih ne motrat ti kam ne vemendje karin e kane tre vakte ti ha supen e lakuriqeve motrat hane kar qytetar dhe jo shpellkar,o stalin te qifshin qente e rrugesh do meresh me keta shpellkare bastard

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu