• |
ide | kryesore

FOTO/ Pse ambasadori Soreca e fshiu postimin për Bashën?

Lajme, Të fundit

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë Luigi Soreca është mjaft aktiv në rrjetet sociale, sidomos në Twitter ku ndan me ndjekësit të gjitha aktivitetet e tij dhe qëndrime të zyrtarëve të lartë të Brukselit.

Por këtë të enjte ka rënë në sy diçka e pazakontë në faqen e diplomatit të rëndësishëm në Tiranë. Gjatë paradites ai shpërnadu në Twitter një postim që kishte bërë më herët Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i cili fliste për një telefonatë që kishte pasur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.


Këtë njoftim e kishte ripostuar edhe Soreca, (foto poshtë majtas në fund) por 3 orë më pas e fshiu dhe tashmë nuk është më. Nuk dihet përse ky gjest i tillë. As vetë ambasadori nuk ka bërë ndonjë sqarim. ©LAPSI.al

9 Comments

  1. i paemer i 22 42 sa paguhesh per 1 koment, bajat? soreca komunikon direct me ramen ,qe e urdheron se esht vasal i tij

 1. Ka qen nje kohe qe ambasadore e politikane jepnin intervista per shtyp, shkonin ne ndonje emision me gazetare, me analiste etj..
  Tani tallin karin me mesazh 3 linja ne twiter ose postoje foto ne Fb me ndonje asistene qe kane ose qe do pallojne.
  Tani Vkarizmin e quajm emancipim!

 2. Lulka ne politik, eshte te pesha pupel.
  I pa perfillshem. Plus qe ambasdori do ket dhe ndonje iformacion, qe neser mund ta demtoj ajo foto.

 3. Lulka eshte te vila 2 milion euroshe dhe po punon shume mos u merni me te ju te lapsit pyeteni sorecen per kete dhe mos gatuani gjellen per lakuriqet e salihut

 4. Qarkullojne fjale, se keta ambasadore e emerohen ne Shqiperi, kur vijne , vijne duke qeshur, e kur ikin shkojne duke qare,,,,,,,Dhe pse??Kuptohet, eshte ryshfeti, kompromentimi, e blerja e tyre per mendimin politik per kete qeveri qe per sa me siper ka dhene prova. Per kete, mendoj, se dhe vete ky portal duhet te kete informacione,,,,,Nejse. Perkrahja qe vendete perendimore i kane dhene e i japin kesaj qeverie eshte vetem per eksperiment dhe mos telashe per rehatine e qendrueshmerise se statukuose ne ballkan, por qe shqiptaret te kene nje qeveri me bije kuqalesh, nje qeveri qembahet me droge e mashtrime, si brena e jashte vendit, vetem me ne ka ndodhur, e po ndodh duke na cuar cdo dite drejte mjerimit, e te shkelqimit te kesaj kaste banditesh qe nuk paskan te ngopur ne shfrytezimin maksimal te varferise e perdhunimit te ketij populli te varfer. Andaj, Soreka e co, jane vartes e jane te shitur tek trysnia e parase se droges se ketij pushteti rilindasish te rinovuar me testamentin e ish baballareve te tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu