• |
ide | kryesore

SHBA shpall në kërkim për trafik droge presidentin e Venezuelës

Planet

Departamenti i Drejtësisë i SHBA njoftoi të enjten akuza kriminale për trafik droge kundër presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro. Departamenti i Shtetit po ofron një shpërblim prej 15 milion dollarësh për kapjen e Maduros, raprorton FoxNews.  Aktakuza ndaj një presidenti shteti në detyrë është jashtëzakonisht e pazakontë dhe është e detyruar të krijojë tensione midis Uashingtonit dhe Caracas.


 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu