• |
ide | kryesore

Spanjë/ 655 të vdekur brenda 24 orëve te fundit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Spanja po ecën me ritmet e Italisë për sa i përket numrit të personave të infektuar dhe të vdekura nga COVID-19. Vetëm 24 orët e fundit në Spanjë kanë humbur jetën 655 persona duke e çuar në 4089 numrin total të vdekjeve.


Po ashtu me ritme të shpejta është rritur dhe shifra e të infektuarve që ka shkuar në 56188, 10000 më shumë se një ditë më parë.


Madridi mban rekordin për raste të reja, plot 2569, dhe 265 viktima. Në kryeqytet është edhe numri më i madh i rasteve në gjendje të rëndë, 1221 pacientë.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu