• |
ide | kryesore

Video/ Kina i kthehet jetës: mijëra garues në maratonën e parë post- koronavirus

Sport, Video

Pas emergjencës koronavirus që gjunjëzoi vendin, Kina kthehet gradualisht në normalitet dhe e bën duke vrapuar. Në Chengdu, kryeqyteti i provincës së Sichuan, është zhvilluar në fakt Panda Marathon, edhe pse në version të reduktuar: mijëra vrapues (të cilëve i është matur temperatura e i janë dhënë maska), më pak se 20 mijë sa vrapojnë zakonisht në këtë garë, kanë kompletuar 6km e itinerarit duke i dhënë një injeksion besimi Kinës e gjithë botës.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu