• |
ide | kryesore

Lubonja për shoun me 30 mjekët/ Ose kthejini mbrapsht, ose na lironi lëvizjen

-Instant, Të fundit

Nga Fatos Lubonja:Dëgjova në lajmet e mbrëmjes se qeveria Shqiptare ka dërguar 30 mjekë e infermierë në Itali. Ajo që mendova ishte: Italia, edhe pse shumë më e infektuar se Shqipëria nuk i ka mbyllur njerëzit me qen e me mace në shtëpi si tek ne – ku na kërkohet deri që t’i kërkojmë 24 orë përpara leje policisë për të dalë vetëm 60 minuta një pjestar i familjes të bëjë pazarin. Deri sot e kemi justifikuar këtë mbyllje ekstreme tonën, si në asnjë vend tjetër në Evropë, megjithëse kemi vetëm 10 të vdekur, me gjendjen tejet të dobët të sistemit tonë shëndetsor dhe rrezikun që mund të na presë nesër nga kjo. Tani na del se ne duhet ta bëjmë këtë sakrificë ekstreme, që Edi Rama të bëjë propagandë në Itali.
I bëj thirrje Presidentit, Parlamentit, Qeverisë që ose këta mjekë të kthehen sa më parë, ose që lejet tona të lëvizjes të bëhen të paktën si të Italisë.


Marre bga Facebook i autorit


31 Comments

 1. PAJTOHEM ME JUVE ZOTI LUBONJA ,KREJT KJO ESHTE NJE PORDH-PROPOGAND E EDI RAMES, EDI RAMA NUK DUHET TI MBROJ ELVIS ROSHET SAIMIR TAHIRI FATMIR XHAFAJ ETJ ETJ ,E SHIKUAT ATE BYTHLEPIRESIN GENT CAKAJ PA MASK PO DOREZA ,

 2. Corona nuk eshte letal( sic e shohim disa jane sheruar)
  Kjo tregon qe nuk kemi problem virusi por problem trajtimi.
  Kjo nuk kuptohet pasi shendetesia ka rilindur me ppp?!
  Dmth qe e gjithe kjo behet vetem per te mbrojtur vilmen mos paguaj gje, nderkohe qe duhet ta hapte thesin, se i lezetoi kur merrte lek kot!(nje pershendetje per opoziten e shitur).
  Asnje test nuk po behet, vetem rrini ne shpi dhe mundohuni te mos vdisni per buke.
  Kjo nuk eshte politike, por nje tallje trapi!

 3. Ky palla km yne esht nje gomar qe s di qar ben mendon se esht me i zgjuari dhe se i shkon ne men se i mbylla popullin dele ne shpi dhe se perse tashi s behem mbret i plot fuqishem une. Hhhaaaahh🙈🙈🙈🙈🙈

 4. Sa i peshtire.

  Propogande dysheme.

  1. Turp per ata te tre qe kane veshur kominoshet dhe atlete duke hyre ne Aeroport, medemek do udhetojne me Kominoshe.

  2.Ajo Kominoshe po uli Bythen ne sediljen e aeroplanit Nuk ben me, sepse humbet kushtet higjenike, qe te hyje ne Spital.

  Pra per Propogande i dogji tre UNIFORMA

  Ndyrresi ekstreme/

 5. Ishte e pakuptimte gjithe ajo reklame qe u be.
  Dmth ne skemi breke ne bythe, dhe nga ana tjeter po tregojme se mund te japim ndihme.
  Jam dakort qe ne menyre simbolike solodarizohesh me fatkeqesine e fqinjit qe na ka ndihmuar dhe gjendur ne dite te veshtira.
  Por jo te dale ky pafillo jo e e te bej rolin e shpetimtarit Eshte TURP

 6. Nietzsche citon nje kinez te vjeter, i cili thoshte se “Kur nje pernadorie i vjen fundi, ajo ka shume ligje”…..

 7. Teori interesante! D.m.th. ky po na mbyll neve brenda qe te kurseje mjeket per te kuruar Italianet. Kjo duket gjeja me e cuditshme e mendueshme, por me Edi Ramen nuk mund t’i perjashtosh gjerat vetem pse duken absurde dhe te mbrapshta. Nese kjo eshte e vertete i duhet dhene nje honoris causa per gjenialitetin e ligesise.

 8. Kte mbyllje me tipare diktatoriale e kam kritikuar qe nga dita pare. Askush nuk eshte kundra masave te arsyeshme dhe efektive por ka nje limit human, social edhe llogjik. Papritur te dalesh vetem apo cift per nje shetitje pa takuar njeri na perhapka semundjen. Do ta shohim nese kjo menyre imponuese edhe e ngushte menduar do kete sukses, do e shohim sa do te zgjase durimi i atyre qe mendojne qe kjo eshte zgjidhja. Persa i perket mjekeve te derguar ne Itali skam asgje kunder, madje edhe me heret duhet ta kishin bere. Vetem sfilata dhe show me duken te tepruara

  1. Me këtë mbyllje këta rrahin larg e diku tjetër, jo se i preu barku per ne. Do t’a shohim më vonë se ku, po atëherë do jetë vonë për njerzit. Që t’i kuptosh duhet patur parasysh vetëm një fakt: Këta janë satanikë deri në palcë.

 9. MERO GELBAZA & SOKOL BALLA BYTHLEPIRES DHE ZAGAR TE TREDHUR NGA EDI RAMA’zoni thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA LEPI QIMET E BYTHES FATOS LUBONJES DHE YLLI MANJANIT

 10. Pse beheni cinike? Ky shtet jemi,keto mundesi kemi, keto spitale kemi ,VK kushdo te ish kete variant kish me te mirin we te humbin sa me pak jete. Virusi nuk njeh te drejta njeriu, ngjyra partiake dhe ankesa kalamajsh. Mblidhni mendjen o popull ,cdo njeri mund te kontriboje sa Rama apo Basha apo cdo doktor ne mosperhapjen e virusit ose ne zhdukjen e tij.

  1. Pse nuk bëhesh vërtet realist? populli thot[ “Ku s’ke në shpi, mos ço në xhami”, megjithëse italianët meritojnë edhe më shumë, por problemi nuk lidhet me 30 punonjës shëndetsor, por me propagandën e edvin monstrës, që nga ana tjetër, perversi në shenjë urrejtje për njerëzit i panikos me një gjuhë urrejtje e vdekje duke u shndëruar në një të keqe më të madhe se virusi.

 11. Une nuk e kuptoj pse lodhen kot xhanen, eshte e thjeshte pse asnje vend tjeter ne Europe nuk ka masa kaq drastike sa ne. Sepse asnnje KM ne Europe nuk do ja mbante bytha sepse kane popull dhe jo dele. KM i Korese kur e pyeten se pse nuk mer masa drastike si Kina u shpreh se me mire te vdesin njerez sesa mos kete demokraci. po te njejten gje ka thene pak a shume dhe Merkel. KM ka qene i sinqerte, e ka thene koh perpara: “Skeni pare gje akoma”. Shqiptaret jane rrac idiote, eshte apsurde nga nje krah votojne qeverine nga ana tjeter ikin ne emigracion se ketu nuk jetojene dot.

  1. bravo! hiqeni fjalen virus per momentin dhe kuptohet qe del: enver hoxha. Me vjen keq per doktoret e infektivit ne tiran qe paguhen 20% te atyre qe u nisen ne itali

 12. Kjo me duket si puna e krizes se 2009 kur Berisha dilte e thote jemi i vetmi vend qe i shpetoj krizes e ka pas rritje ekonomike edhe tani po e njejta gje pas nai i ciki ky ka me dal e ka me thon jeni e vetmi vend qe i shpetoj koronavirusit edhe ndihmuam Italine

 13. Po ky nuk ka lidhje me te qenin njeri ju thoni shqiptar. polici kellira e ketij kellire ka vendosur gjobe 10.000.000 ne nje qender sociale pse kjo qender mban me buke prej 20 vjetes familje ne nevoj. dhe te zotin e kesaj qendre e kane mbajtur me or ne policine ee kellirt te leshit. ketu nuk ka korone dhe as nuk do te kete. ky eshte mostra km.

 14. Qe kjo eshte propagande, eshte e padiskutueshme. Dergohet personel mjeksor ne Itali, nderkohe qe jemi ne nje emergjence dhe kemi personel shendetesor te kufizuar dhe per me teper nuk ka nje kuader te sakte te situates. Jane bere rreth 1500 analiza dhe kane dale 200 te infektuar nga te cilet kane humbur jeten 10 persona, pra 5% e te infektuarve. Nuk dihet numri real i te infektuarve dhe numri real i personave qe kane humbur jeten per faktin e thjeshte se jane bere shume pak testime dhe, duke mos patur nje panorame te qarte te asaj qe po ndodh, largohen njerezit e specializuar duke lene shume shqiptare ne meshire te fatit. Vete kryetari i grupit parlamentar rilindor, u be zedhenes i kesaj propagande te rrezikshme duke shpallur se pas Kines dhe Rusise, eshte Shqiperia ajo qe po dergon mjeke ne Itali. A e imagjinoni dot, PAS KINES DHE RUSISE, thote Balla. Pra pas dy shteteve diktatoriale qe as e vrasin mendjen per jetet e humbura ne vendet e tyre. Kjo eshte njelloj si ato ndihmat qe dergon kryetari i bashkise Tirane neper fshatra ku ne paketat e ndihmes, iu fut nga dy shishe qumesht. Por kjo nuk eshte vetem propagande, por tregon edhe orientimin e atyre qe sot drejtojne kete vend. Tregon se po ecin nen shembullin e Kines dhe te Rusise dhe tregon qe e vetmja gje qe po bejne deri me tani eshte propagande. Cdo dite na thuhet se jemi ne gjendje lufte dhe “ushtataket” i heqin nga fronti. Vec kesaj, pavaresisht se ketu u dha ne te gjitha lajmet, rrjetet mediatike italiane, nuk eshte se i kushtuan ndonje vemendje ketij “heroizmi” te qeverise shqiptare. Askush nuk i dha rendesi lajmit te arritjes se mjekeve shqiptare.

 15. Pensionistet ne Shqiperi jane skarcuar dite per dite nga pensionet qesharake qe nuk i dalin per te blere ilace te skaduara uje drita e jo me per ushqim. Keshtu te shkretet nuk kane pritur viruset qe te marrin ndo nje ndihme dhe ato qe jane gjalle nuk po marrin asgje.

 16. Mediat e njohura botnore, nuk i kushtuan ndonje vemendje kesaj propogande “heroike” te qeverise shqiptare., por te gjitha e nisnin lajmin me shprehjen : Shqiperia, vendi me i varfer i Europes, dergon mjeke dhe infermjere ne Itali. Ndaj zgjohu o popull dele se me kete kryeminister edhe për 100 vjet do mbetemi vendi me i varfër në Europë e ndoshta edhe me gjere. Zot na ruaj nga ky kryeminister se nga Koronaviruesi ruhemi vete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu