• |
ide | kryesore

Me leje tek qeveria, si do të bëhet dalja nga shtëpia prej ditës së hënë (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video që ilustron të gjithë procedurën e aplikimit për të marrë autorizimin për të dalë nga shtëpia për pazare, ilaçe apo shërbime të tjera. Procedura e re që merr fuqi nga e hëna e në vazhdim, do të vihet në jetë përmes aplikimit në e-Albania për të marrë lejen për dalje të vetëm një familjari. Pensionistët nuk do të lejohen të dalin dhe cilët janë të vetëm, shërbimet sociale do t’i çojnë gjithçka në banesë. Kush do të dalë nga shtëpia pa autorizim do të ndëshkohet, paralajmëron kryeministri Rama. Ky autorizim nuk duhet për ata që shkojnë në punë. Në e-Albania zgjidhet online dita dhe ora se kur një familjar do të dalë nga shtëpia.

Postimi i Ramës:


Unë ju kërkoj ndjesë 1000 herë të gjithëve dhe ua bëj hallall sharjet e mallkimet atyre që nuk duan të shohin, nuk duan të dëgjojnë, nuk duan të kuptojnë se kur edhe vendet më të fuqishme të planetit, po numërojnë qindra e qindra të vdekur në ditë, ne nuk kemi asnjë rrugë tjetër nga SHTRËNGIMI I MASAVE DHE UNITETI KOMBËTAR për të dalë nga kjo luftë pa një mal me mijëra të vdekur në fund! Të gjitha rregullohen, por JETA NUK NA JEPET DY HERË dhe vuajtjet të gjitha harrohen, po TË VDEKURIT NUK RINGJALLEN MË kur na vijnë mendtë! Prandaj me hir ose pahir, të gjithë duhet dhe do bëjmë durim, KJO LUFTË NUK FITOHET NDRYSHE!

Nga e hëna në ZONAT URBANE, kush del për pazar pa autorizim shkel ligjin dhe ndëshkohet! Ky autorizim nuk duhet për ata që shkojnë në punë, të cilët do të vazhdojnë të lëvizin njësoj si më parë me autorizimet që disponojnë.

🔴 NDIQNI VIDEON 👇PËR TË MËSUAR APLIKIMIN E LEJES PËR DALJE PËR PAZAR! APLIKIMI BËHET NGA E DIELA DHE ZBATIMI NIS TË HËNËN!

🔴 KUR APLIKONI ME www.e-albania.al/ APROVIMI JU VJEN MENJËHERË NDËRSA ME SMS NË NUMRIN 55155 PËRGJIGJA VJEN PAS 24 ORËSH!

🔴 LEJE MUND TË MARRË VETËM NJË PERSON I FAMILJES PËR NEVOJAT MË BAZIKE SI USHQIMET DHE ILAÇET! KALIMI I AFATIT NJË ORËSH NUK DO TË GJOBITET, AI VLEN PËR TË ANALIZUAR FLUKSET E LËVIZJES GJATË FASHËS ORARE!

🔴 PENSIONISTËT NUK MUND TË APLIKOJNË, SEPSE NUK DUHET TË LËVIZIN NGA SHTËPIA DHE ATA QË JANË TË VETMUAR DO T’I NDIHMOJMË NE!

*Ju lutem mos e harroni se nëse shifrat nuk po bëhen alarmante, kjo është vetëm falë masave që kemi marrë dhe respektimit të tyre nga 99% e njerëzve të këtij vendi! Eksperienca e botës tregon qartë se vendet ku masat janë marrë vonë apo nuk respektohen fort, vdekshmëria është alarmante, spitalet shkojnë në kolaps dhe lufta bëhet rraskapitëse në çdo drejtim!

17 Comments

 1. Shifrat behen alarmante kur te besh testin!
  Po kur te vdesin njerezit per buke ose se ka ngrene njeri tjetrin ku do ti rregjistroni tek viktimat Covid?

 2. Nga kjo mesele kompanite e telefonave do pasurohen. Tani po na harxhohet interneti 10 here me shpejt sesa me perpara per te njejten njesi kohore.
  Kur i telefonon kompanite leshojne ca operatore arrogante dhe pa edukate qe te bertasin pasi te kane vjedhur pa piken e turpit. Budallenjte se vetem rrogen marrin per te keqtrajtuar bashke qytetaret e vet.

 3. Secili e zgjedhjen dhe zgjidhjen ne dore. Kjo gjendje eshte zgjedhja e te gjitheve. Shijojeni deri ne fund .Ju befte mire. Me vjen keq per ata shum te pakt qe nuk kane bere zgjedhjen e shumices.Por di qe jane me te fituarit dhe pse nuk duket ashtu.Secili ta mbaj ne ndergjegjen e vet. Vazhdonu mbushini me leket ” biznesmenet ” televizioneve ……….dhe cdo ” biznesmen tjeter” . Hak e keni.

 4. Si tja bejme per te marre leje per te pjerdhur,po kur te besh ndonje gje jepet leje ? do pyetur lali dhjeri se se ai I di te tera ,ky gerdalla do te behet hero me pa hir , po mir more hale une qe punoj per dite dhe me ato qe fitoj ushqej familjen ndihma spo shoh gjikund si tja beje .

  1. Te pjerdhurit mos e ke problem, vetem mos iu afro eres se tij se aty behet xheloz. Kir ishte kryetar bashkije, urdheronte mbylljen e xhamave te makines dhe pirdhte. Pasi kenaqej me “aromen” e tij, nuk lejonte gardistet te hapnin dritaret duke iu thene: Po ju pse do hapni dritaret, nuk ju pelqen era ime? Gardistet ziheshin per te mos bere sherbim me te. Kurse Ylli Rakipi ka nxjerre “nje sekret” tjeter, dhitej midis dhomes dhe shtrihej per t’u kenaqur me eren e feces se vet.

 5. Ju staliner shpellkar dhe ti taulant shkoni merni leje te kapo i bandes famekeqe trusti i geshtenjave qe eshte salih karaxhic berisha,ose te Qimi i zenit te salihut,shkoni tja lepini dhe atij te gjatit qe po mendon dhe per ju shpellkare,se prej jush qe doni te pini raki neper rruge po e han dhe pjese qytetare

  1. Aha, qenka dhjere ne breke perseri komentuesi i Rames, nga frika e Saliut. Sa shume e ka frike nje 75 vjecar ky hajvan. Mire se shpellkaret si banor shpellash dhe hallat te madh mund t’ja bejne prapanicen si te Grenellit, po nga Saliu pse tmerrohet kaq shume…

  2. Juve sufllaqexhive ju ka ngel sahati 12. Salai mir apo i keq ka dal ne pension.
   Pastaj o rrot … , fakti qe kritikohet Rama se eshte Diktator Psikopat nuk do te thote qe simpatizohet Sala, po ske faj ti shef vetem bardh e zi.

 6. O ipaemer i ores12 45 o veremli i kapur nga korona po cfar pate mor vemje e dale nga vrima e bythes se Edivin hales ,kush te kerkoj leje ty qe u ndeze nga bytha o kurvi ose kurve,o mut qe qelb dynjane o te qifte rracen Stalini dhe Taulati.

 7. tenderat pa tjeter qe po vulosen. vjen ne ndihm armata e dal nga burgu. jo se kishin mungese personeli bandat e rames po kushedi per mbeshtetje logjistike. Trafiqet vazhdojn. dhe te klandestineve pervec te tjerave. i kemi thene me heret. po perseritja mema dijes. xhacka leshi dhe rama mund te na e konfirmojn. te mjeret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu