• |
ide | kryesore

Pa maskë dhe pa doreza në Itali, Cakaj thyen masat mbrojtëse nga Covid-19

Arkiva, Lajme, Të fundit

Gent Cakaj, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme ka thyer sot të gjitha rregullat e vendosura nga qeveria për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Cakaj udhëtoi sot drejt Italisë bashkë me 30 mjekët që do ndihmojnë kolegët e tyre, ai theu rregullin e parë: distancën sociale.

Në avion ai shihej se nuk kishte asnjë masë mbrojtëse, por vetëm buzëqeshte duke qëndruar shumë afër stafit mjekëve. Por edhe pas zbritjes nga avioni, ministri nuk kishte marrë asnjë masë dhe bisedonte lirshëm pa maskë e pa doreza.


Po ashtu ai shihet se qëndron shumë afër ministrit të Jashtëm të Italisë, Luigi Di Maio, duke thyer sërish rregullin për të qëndruar në distancë. Pas këtyre gabimeve Cakaj, duke të karantinohet, pasi mund të jetë infektuar me COVID-19 dhe vjen nga Italia që është shpallur zonë e kuqe.

Ndërkohë Cakaj ka dhënë sot dhe shembullin e gabuar, duke thyer rregullat të vendosura nga qeveria në të cilën ai është pjesë e saj.

21 Comments

 1. Nje mjek eshte vetem me tuta sportive kurse tjetri me xhuo dhe triko leshi..dallohet qarte ne video se jane ne mes prapa ministrit te jashtem italan.

 2. Mos ja vini re -Gjinos-eshte akoma femije,atij te gjatit mos ja vini re se eshte me kartele,corapekuqit te Librazhdit mos ja vini re se vetem te llomotiti di ,Nafijeve mos ja u vini re se per partine -Nderin e japin partine jo,Te -pa emerve te ridhjerjes mos ja u vini re se vetem fekale dine te hane ,keshtu mos u merzitni se keto jane masat qe kjo grace ka ndermare per te there dhe jo per veten e tyre.

 3. ASGJE NUK E GJEN KETE BYTHLEPIRES TE EDI RAMES DHE BATON HAXHIUT E HASHIM THAQIT ,KY GENT BYTHA DHE ELISA SPIROKARI DHE TAO JANE CA INDIVID TE QELBUR MBAS BYTHES SE EDI RAMES,BILES EDHE EDI RAMA PJERDH KETA SHQYHEN KESH ME FUT LLAPEN NE BYTH ME SHPEJT

 4. Pse e paragjykoni? eshte zgjedhja vet. Edhe po e kapi ca do ti beje? do ti forcoj imunitetin. Edhe une pa mask do shkoja. ai nuk po hyn ne spitale. Sa alarm qe beni.

  1. O rrot kari ai ka pergjegjesi jo vetem per veten. Po e kapi mund te infektoje te tjere dhe per me teper do te duhet te vetekarantinohet duke lene detyren. Veteinfektimi per shkak te pakujdesise eshte faj.

 5. TE PAKTEN KESAJ HERE EDI RAMA ,NUK I QOJ,NE ITALI ,ELVIS ROSHIN ,SAIMIR TAHIRIN ME KUSHERNJET HABILAJ,APO FAMILJEN E FATMIR -GERON XHAFAJ,!

 6. A ka mundesi te lahen rruget me solucion kimik anti minj, anti pleshta dhe anti buburreca qe te mos na kape murtaja keto dite qe po sakrifikojme lirine me shume se 24 ore? Pse nuk vepron ky shtet po semur njerezit psikologjikisht se do fillojne vetevrasjet masive dhe nga uria!

 7. Sa budallenj jeni ! Po le ta zere Virusi edhe kete vemjen. Cfare do humbasim ? Ministra si puna e ketij ka 5 lek-tufa.

 8. Stalin neri keta shpellkare e lakuriqe coi te vizitohen te salihu ne lalz se korona ju ka rene ne tru te vogel dhe ne bythe,keshtu eshte kur salihu ju polli me formule omgj ne laboratoret serb dhe sot ju hodhi duke komentuar si gjitholog si llapaQenollog si shkerdhatollov si virusollog si salihollog si rusollog si bythqirollog si morracakollog blu si shurranjosollog dhe si shpellKarollog te kudondodhur,mos harro supen me lakuriq guzhunjer flamur noka dhe edi paloka,kamarier Qimi I salihut

 9. Imagjinoni sikur për çdo “dërgesë” me qindra tonë kanabis që kjo qeveri e narkotrafikut i ka “dhuruar” popullit italian, të kishte dalë ministri i jashtëm Mao e të falenderojë Ramën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu