• |
ide | kryesore

Qiellgërvishtësja e Dubait flet shqip në solidaritet për të prekurit me Covid-19 (VIDEO)

F1, Paparazzi

Qiellgërvishtësja më e madhe në botë, Burj Khalifa e Dubait, u ndriçua në shenjë solidariteti me ngjyrat e flamurit të Kinës, Italisë dhe Spanjës, vendeve më të prekura nga koronavirusi.


Po ashtu, këtë javë u shfaq edhe shprehja “Jemi të gjithë në këtë së bashku”, në gjuhët e të gjitha vendeve të prekura nga COVID-19, përfshirë edhe gjuhën shqipe.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu