• |
ide | kryesore

Koronavirusi/ Mbi 1 mijë të infektuar, shkon në 38 numri i viktimave

Arkiva, Lajme, Të fundit

Numri i viktimave dhe të prekurve nga koronavirusi në Greqi vijon të rritet me ritme të shpejta.

Mediet raportojnë se ka shkuar në 38 numri i viktimave, ndërsa janë infektuar deri më tani 1156 persona.


Autoritetet bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 95 qytetarë. Në terapi intensive ndodhen 69 të infektuar, ndërsa janë kryer 15 mijë teste.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu