• |
ide | kryesore

Rama reagon për shqiptarët e mbetur jashtë vendit, tregon kush do të kthehet

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama deklaroi sot se do të kthehen në Shqipëri vetëm ajo pjesë e shqiptarësh që kanë mbetur në vende të tjera në mes të katër rrugëve dhe jo ata që jetojnë në këto vende dhe duan të kthehen.

Kreu i qeverisë theksoi se lista është e mbyllur dhe nuk do të ketë më riatdhesime të tjera.


Kryeministri Rama ne FB:

🔴 SQARIMI I FUNDIT për të gjithë ata që nuk e kanë dëgjuar, nuk e kanë e lexuar apo nuk duan ta kuptojnë, se NUK DO TË RIATDHESOJMË NË MASË BASHKËQYTETARË JASHTË KUFIJVE:

Të dashur motra e vëllezër, kudo që ndodheni e merrni papushim në telefon ambasadat tona, ju lutem mos shpenzoni më kohë e të ardhura për telefonata, sepse nuk ktheheni dot në Shqipëri deri në mbarimin e luftës! Ndjesë 1000 herë, po kjo është një luftë ku ne duhet të ruajmë njëri-tjetrin dhe MISIONET TONA TË RIATDHESIMIT (kemi shpjeguar, rishpjeguar, stërshpjeguar) DO TË KTHEJNË NË ATDHE VETËM NJË NUMËR TË KUFIZUAR PERSONASH, të mbetur rrugëve në kuptimin më të drejtëpërdrejtë të fjalës; bashkëqytetare që nuk paguanin dot më hotelet, ku ngecën keq në minutën e fundit apo një numër studentësh të mbetur në pikë të hallit; njerëz që u listuan përpara shpalljes së misioneve të fluturimit nga përfaqësitë tona dhe u verifikuan një për një, për situatën e tyrë të rënduar. Prandaj e kam thënë, qysh në momentin e parë të lajmërimit të iniciativës sonë për t’i kthyer këta persona, se LISTA ËSHTË E MBYLLUR, me numër të saktë, por fatkeqësisht shumëkush nuk e ka dëgjuar dhe vazhdon të mos e dëgjojë, madje disa në vend që të dëgjojnë akuzojnë, shajnë e mallkojnë! Po s’ka problem për akuzat, sharjet e mallkimet, thjesht mos u mundoni më për të gjetur vend në avion, sepse nuk ka dhe nuk do të ketë deri në përfundimin e luftës! Më vjen tmerrsisht keq, po shpresoj në mirëkuptimin e secilit, ashtu sikundër uroj dhe besoj që të rikthyerit nuk do të luajnë me jetën e familjarëve e të të njohurve të tyre, po do të vetëkarantinohen strikt e s’do luajnë fare nga vendi🙏

24 Comments

 1. Po ky pse ben si shpetimtari botes.
  Z Kryeminister , si do shkoj halli i ketij populli pasi te dale nga shpia?! Disa do mbeten pa rroga shume te tjere pa pune fare. Nje pjese e bizneseve do falimentojne. Ju lutem merruni me kete pune.m, sa nuk eshte vone. Eshte me e rende se korona dhe se do perballesh me kete situate qe ne prill.

 2. Shpellkaret qe salihu i shperndahu ne europe qe te merreshin me droge,tani salihu I ka thene une nuk ju njoh,pas meje u befte Qameti,autore salih karaxhic berisha

 3. Salihu Qimi Fatosi Paloka Muli Tritani Stalini dhe te tjere llapaQenolloge neper tv e paguara nga zeni i salihut nga likja e mones nga titi vasili e luan rama jane ndjere Keq pse 30 mjeke pranuan te jepnin ndihmesen per popullin Italian ne kete kohe virusi,Qimi si bir I nje famijeje komuniste me breza me lidhje te forta serbo-ruso-kineze ka hije dhe flet per keta doktore heronj,kur te gjitha mediat prestigjoze e bene lajm duke falenderuan shqiperine,o rraca e ndyre e ketij kombi nuk behet opozite me kete mendesi Komuniste te trasheguar me breza

 4. Qeveria shqiptare, si cdo qeveri tjeter ka per DETYRE , te terheqi shtetasit shqiptare qe per arsye te mbylljes se kufijve kane mbetur jashte. Asgje nuk kushton. Jeni me shume vonese. Ju lutem beni detyren, dhe mos dilni ne TV vend e pavend. Jeni kryeminister, njeriu me i privilegjuar ne kete vend.
  Nese jeni i lodhur hap krahun. Por mos na tregoni sa shume punoni. As na intereson fare. Per ate pune paguheni. Me ate pune jeni bere me te pasurit ne rajon. Uleni koken dhe sherbeni. Situata eshte katastrofike.

  1. Ca kryeministri !? Ky eshte nje vkars piktor zhgarravinist ca pret ti o shoku? Me vjell po aq di ta bej dhe ky vk.. Po mos i kerkoni me shume..
   Nuk e kuptoj qe ka akoma njerez qe presin nga ky psikopat me kartele!

 5. Ky eshte kar total. Nga muhabetet qe ben duket qe eshte paranojak e plot me komplekse. A thua ti se ata shqipetaret e tjere jane te njerkes.

 6. Ky eshte shtet , zgjedh vete se ke do te ktheje né Shqiperi dhe ke te leje ne rruge , ide kriminele , komuniste , e ndyre , pastaj ka surrat dhe thote do bejme shtet , !
  Ti je BASTARD!

  1. Sa frike keni nga shpellaret o korobaviruset e infektuar me coved dhe cover. Po harroni se keni shume te aferm qe kane baballare shpellare, apo pikerisht per kete i keni inat, se jua kane shtuar racen. I vetmi person qe ben sikur punon eshte shefi juaj qe vetem llap dhe asgje me shume duke ju infektuar te gjitheve me virusin e rrezikshem COVED, ndersa kelyshi i tij dhe i ngjashmi i Grenell per nga veset, thyen cdo rekord shtazerie, iu con qumesht fshatareve duke i infektuar me COVER. Shpellaret e shkrete po stermundohen duke u munduar te shtojne racen meqe disa njerez po lene femrat ne shtepi dhe po dalin te komentojne tek podrumet.

 7. Ore njerez. Po sikur e kam dwgjuar bashen. Qe e ka kritikuar kete qe shani ju, dhe i ka then qe keto masa duhet te merreshin me pare. Biles ka then qe karantina te jet me e fort se kaq. Po per bashen, keni ndonje gje per te then. Apo lere ate, se atij aq i ka dhen perendia.

 8. Po jo me larg se dje doli propaganda qeveritare dhe tha do riatdhesohen te gjithe shqiptaret e ngelur jashte kufinjve bile dhane dhe numrat e ambasadave.Ishte dhe nje prind i nje studenti ne Londer qe thoshte qe asnje ne ambasade nuk pergjigjet dhe i thashe mos u lodh kot se eshte thjesh show i shemtuar per treguar se jemi shtet i pergjegjshem. Po si mund te riatdhesohen te gjithe kur shumica e aeroporteve nuk jane funksionale dhe ne nuk kemi nje shoqeri ajrore Shqiptare per te bere kete pune pasi dhe i vetmi avion qe kemi eshte turk. Mos harxhoni kohen kot me kete mashtrues qe i ka dale boja me kohe dhe qe mashtrimin e ka si moto te punes se tij.

 9. o Stalin ai i paemer mavi quhet Ethem Lalaj, keshtu e kane identifikuar me pare keshtuqe thirri ne emer. Kur te mbarosh pune me gruan e tij kaloje pak ketej se jane duke prit ushtria se karantine hesapi

 10. O staliner mos kopjoni komente se ju jeni nga ajo rrace qe qini nenat motrat tezet hallat vajzat qe salihut ti behet qefi per faktin se shtoni kete rrace te ndyre qe salihu solli mbas vitit 1992 ju vazhdoni qirjet me femrat e fisit dhe te shtepise

 11. O Stalin mos perdor leninin miun e haleve por dili vet per zot,por ju njelloj jeni stalinlenin ju vzhdoni te palloni mamkat dhe motrat qe ta shtoni rracen tuaj vetem salihu tju rroje sa minjte e haleve

 12. i kemi thene lapsit sa here mos na i nxirni kete kellire te pakten te mos e shohim po aha. nuk bohet thot lapsi. te pakten na lajmeroni. kujdes kemi foton e kriminelovicit me pas.

 13. I-pa emer-pevec motres dhe gruas kete radhe te kuvellsha edhe mamin ne -gopt-edhe babin ne -vesh-o morr I kuq se u bene shume here qe ma ke marre ne goje sot,kurse vete si -gay-qe je te shkerdhevshin -drogaxhinjte dhe Shykyrinjte -SUMEN-

 14. Ipaemriiii lenini ste shau nga motra ,as nga nena,s ma kane borrxh,po ty ta shkerdhevsha bythen ,edhe gojen ,do te ta mbush mir gojen tende me klloshter nga manxuri se e kam goxha te madh ti do kenaqesh dhe do biesh ne qetesi pastaj se sdo te te veje mendja per ca kohe,

 15. Lenin dhe Stalin ju thashe qe ai paemer quhet Ethem Lala, ish oficer nga mallakastra j, ne 1996 e kane perdhunuar gardistet e Sales prandaj dhe i ka ngel Saliu ne goje. , se ja futen nga bytha dhe ja nxorren ne goje shkopin e gomes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu