• |
ide | kryesore

(VIDEO) “Buxheti ka para, por nuk ka prioritet ndihmën për shqiptarët”

Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazment Bardhi komentoi deklaratwn e Edi Ramws se shteti nuk ka ku ti gjejw paratw qw t’ia shpwrndajw familjeve.

Sipas Bardhit, buxheti ka para të mjaftueshëm për të përballuar krizën, por kryeministri po e çon ekonominë drejt katastrofës për shkak se paratë i ndan me miqtë e tij.


Reagimi i Bardhit:

Nëse mbyllesh në Surrel nuk ke sesi ta kuptosh që njerëzit janë pa bukë dhe pa asnjë ndihmë nga shteti, prandaj vetëm e mallkon dhe e fyen popullin tënd. Edi Rama duhet të bëjë detyrën dhe të lërë fjalët boshe, teatrin dhe propagandën.

Braktisja e familjeve në nevojë, të sëmurëve apo qytetarëve pa mjetet e nevojshme të jetesës, në këtë kohë krize, është kriminale. Sot qytetarët e pamundur kanë nevojë më shumë se kurrë të ndjejnë solidaritetin dhe mbështetjen e shtetit.

Buxheti ka para mjaftueshëm për të përballuar krizën, por Shqipëria është në prag të katastrofës ekonomike, sepse lekët e shqiptarëve Rama i ka për t’i ndarë me miqtë e tij, në tendera dhe koncesione korruptive.

 

14 Comments

 1. Ka ndonje shqiptar qe ne kete kohe te harroj politiken mos te merret me halete por te beje thirrje njerezve ,meqense eshte rasti me i mire qe jemi ne karantinim qe te pastrojme shtepine tone te perbashket,se dhe levizja fizike mir te ben per shendetin,njekohesishte ruajme shendetin nga mikrobet ,kush ka mundesi te beje thirje publike per kete problem,dhe jo te mirremi duke share njeri tjetrin neper portale se sfitojme gje ,nga pastertia fitojme te ghithe ,lutje per te gjithe shqiptaret.

 2. Gazi gei i pd shok me Qimin e salihut qe na ishte merzit shume kur mjeket shkuan per ndihme ne itali,o gei gazi mos na infektosh ate kavajen heroike

 3. !13 56
  Coja motren apo gruan gjinin femerore e farefisnore Gazit

  Se dote shtohet rraca e kurvave dhe shqiperia do te
  shpetoi nga virusi mortal

 4. Qe ne po rrime brenda kot per tekat e ketyre kjo eshte pak por e sigurte. Jane shtuar shitjet po heqin stoqet e cdo lloji. Cfare mjeshtrash dolen keta ripjellesit. Cmimet e fruta perimeve qe i kontrollojne keta kane ikur ne stratosfere. Cdo gje e kontrollojne njerezit e ripjelljes se fshatari me 200 leke te vjetra e shet cdo gje. Sidomos tani qe shantazhohet me bllokim e jep sa tja marrin njerezit e ripjelljes.
  Nderkohe qe populli grabitet ne mase del KM na thote qe populli do marre parate. A thua jane parate e tij dhe nuk jane paraja jone e perbashket?!!.
  Keta legenat e tjere PD, LSI e te tjere bejne lojen si te veshtire.

 5. Rilindas te degjeneruar qe merreni me opoziten dhe nuk shikoni nje te semure,hajdut e maskara te vjedhe para pafund nga taksat e popullit Shqiptar !
  Ju gorilla te shpifura,merruni me hajdutin e Surrelit te dale boje komplet.!Ju we sugjeroni se po behet politike,kur e nxjerrin lakurkq monstren e shpelles se surrelit,jeni oer te qare hallin ?!Sa e sa familje jane pa buke e shpirtligu thote ku ti gjejme parate ?!
  Po per tenderat e rrugeve,rikualifikimet urbane,qendrat e qyteteve,zgjatimet e bulevardeve ku po i gjen o pebindesh,ku po i merr qe ua jep,bashkpunetoreve tuaj ne krim !?
  Ua ka fajin Gaz Bardhi qe thote te verteten ju mamashpellare apo Çim Peka qe ju nxjerrin ashtu siç jeni monstra e kaluar tyre.
  Qener e bije qenerish !
  Nuk eshte politike o pleh rilindas por fakte se ku shkojne leket e shqiptareve?Mos u merrni se kush foli por se çfare thote,nese eshte e vertete dhe kjo eshte evidente,tenderat e edvin rames ne kohe lufte,eshte kriminale, jane objekt i prokurorise, jo kesaj te sotme qe bashkpunon me krimin, por koha kalon e letrat ngelen aty.!Nuk do te kete shpelle e mamave tuaja qe t’ju zere per te futur halen qe mbani mbi shpatulla !

 6. O vellai gazit une ta kam palluar kur ai ishte student,e mbronte me fanatizem kavajen,kur karin e kishte ne byth kavajen e donte o vellai I geit gaz

 7. Ke shume te drejte, Gazi eshte shok ideali me lali Erin dhe gjysem shok me Ramen kur ky i fundit ishte ne Paris. Kjo e dyta sipas sherbimeve sekrete italiane

 8. Flisni o njerez per argumentin a qendron apo jo, pse merreni me njerez dhe me veset e tyre. Argumentet jane tenderat qe jane dhene dje per zbukurim qendra qytetesh dhe leket qe jane shperndare deri me tani per qytetaret ne nevoje. Sa jane vlerat dhe cilat ishin te domosdoshme? Pastaj merruni me friken nga Saliu apo nga shpellaret se nuk jane aq te rrezikshem sa situata qe po kalojme.

 9. Po kurvit dhe kurvat e ps cfar bejne ulerine ,more qenef qe qelb dynjane ,ti more ? kerme ose kermaqe mor bir ose bije e bushtres se kuqe ,ske pune tjeter vetem te ofendosh ,si babai yt krye. K kundershtaret prandaj rrini neper binxat e Endrit ,po beni ndonje pune te pakten qihuni me njeri tjetrin.

 10. Rilindas baxhella ngadojeni !?Per tenderat dhe vjedhjet e parave nepermjet tyre do flasim ?Apo nuk ka problem,se i vjedh rilindasit e partise socialiste ?!Kjo po ndodh ne kohe te veshtire shume per kete popull dhe kete vend ?Nuk ka zot ne bote qe do ua fale kete qe po bejne socialistet e rilindasit ne pushtet ?!Njerzit te detyruar te qendrojne ne shtepi e ketej qeveria ben tendera per kryetaret e emruar te bashkive,kjo nuk do durohet gjate,mbajeni mend mire !Nuk do harrohet si çdo gje tjeter ?Kane hall te madh,mbase ju te seres se kuplarase e orgjive te partise socialiste nuk ua rrok mendja,por ky popull do ju nxjerre syte nga bytha ku i keni !Se koke nuk quhet ajo e juaja qe votoni e mbroni qenije te peshtira si edvin ramen e banden e tij !!
  V.O
  I ndjeri Dritan Prifti,ne nje dalje publike me ze e figure pati thene :Kur shkova ne shtepine e Dash Pezes ku rrinte Rama ne Peze,ne sallonin e pritjes ishte Rama me Tanga ?!?!?!Pastaj ju e dini se erion velia eshte nena e torres ?!?!?E trajton edvini,ka vite plot !?!?!Do kete dhe video per keto pune !

 11. Lodheni kot. Shqiperia po e fundit ne Europe dhe pas Bosnjes e Kosoves.
  Vetem per kete kane merite morrat e kuq apo baballaret e corona V.

 12. O shpellkaret e pd larg larg e pranoni qe Gazi eshte geji por se si juvjen juve bythqira e te pd,mos ngatarroni supen e lakuriqit me minj halesh

 13. Si stu lodh fisi tu tu shkerdhy mer kurva
  e ores 18 16 me kaq sharje duhet te ishe
  Myt ne ndonje grop halje rrac e shkerdhyme

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu