• |
ide | kryesore

FOTO/ Mbreti “Rama X” futet në karantinë me 20 femra

Pikante

Mbreti Maha Vajiralongkorn në Tailandë ka “izoluar” veten në një hotel luksoz në Alpine pas shpërthimit të koronavirusit, kjo ka shkaktuar zemërimin e qytetarëve të tij duke e kritikuar në rrjetet sociale.

I njohur edhe si “Rama X”, ai raportohet se ka rezervuar Grand Hotel Sonnenbichl për të kaluar karantinën. Thuhet se ai ka përfshirë edhe një “harem” me 20 femra. Hoteli me 4 yje në Garmisch-Partenkirchen, në Gjermani ka marrë “leje të posaçme” nga këshilli i rrethit për t’i akomoduar ata.


Mijëra tajlandezë e kanë kritikuar mbretin në internet, duke thyer ligjet e vendit, sipas të cilave ata që fyejnë ose kritikojnë monarkinë mund të përballen me burg deri në 15 vjet. Deri më tani në Tailandë janë konfirmuar mbi 1400 raste dhe mbi 130 të vdekur. Mbreti Vajiralongkorn njihet për jetën e tij ekstravagante.

Suthida named Thailand's new queen three days before coronation of ... Trois choses à savoir sur le sulfureux Maha Vajiralongkorn, le ... Will Thailand's Presumptive King Vajiralongkorn Give Up the ...

1 Comment

  1. Un nuk kuptoj shume gjera nga politika ,por degjova tani se Ai qe po sheh endrra me sy hapur per tu bere kryeminister ,Ai qe po pall ne cdo televizion per pagen e luftes ,ai qe mez ipret qe te vdesin sa me shume shqiptare, nga paaftesia e Rames, per te organizuar strukturat shteterore per mbrojtjen e shtreses se varfer dhe ne nevoje,Ai qe perdor me nikoqirate taksat e tatimpaguesve hallemedhenj,paska fytyre qe te paguaje cdo muaj 10000$qe Ai te behet lider i madh, Mallkuar qofsh o klloun ! Ashtu si ne qe punojme cdo dite dhe sakrifikojme per cdo te pamundur ,le te hiqen fondet e partive politike qe ky deshtak ta mbylle sqepin dhe te mos mburret me k……..t e te tjereve Tani jam me se i bindur se Edi Rama meriton edhe nje mandat te trete ..Ta gezosh ,je me i miri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu