• |
ide | kryesore

FOTO/ Sharon Stone habitet me Shqipërinë që dërgoi mjekë në Itali

Pikante

Dërgimi i mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali është përgëzuar dhe vlerësuar nga e gjithë bota. Ky gjest i ka tërhequr vëmendjen edhe aktores së njohur të Hollyëood, Sharon Stone.

Ajo ka bërë një postim në rrjetin e saj social “Instagram”, ku shihet një foto e eskodit shqiptar para 30 vitesh, kur Italia priti mijëra shqiptarë që vërshuan drejt brigjeve të saj për një jetë më të mirë.


“30 vite më parë Italia vendosi t’i ndihmojë ata. Sot Shqipëria po dërgon doktorë dhe infermierë për të ndihmuar Italinë. Faleminderit Shqipëri me gjithë zemër!” – shkruan aktorja. 

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu