• |
ide | kryesore

Rama s’e ka mendjen tek emergjenca e Covid, i rikthehet luftës politike. Nesër mblidhet online komisioni për shkarkimin e Ilir Metës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Komisioni i Posaçëm Parlamentar që heton ligjshmërinë e veprimeve të kryerja nga Presidenti në kuadër të ushtrimit të kompetencave për zhvillimin e zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore si dhe emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese do të mblidhet nesër në orën 11.

Edhe pse vendi është në një situatë emergjence nga Covid-19, mazhoranca duket se është më shumë tek lufta politike sesa tek menaxhimi i situatës.


Mbledhja do të zhvillohet online.

Në rend ditë është miratimi i procesverbalit të mbledhjes së 28 shkurtit 2020 si dhe miratimi i vendimit të ndërmjetëm për zgjatjen e afatit të veprimtarisë së Komisionit Hetimor.

9 Comments

    1. Thyej qafën or mut parrazit! se këtu është portal për njerëz të lirë jo për skllevër e të paaftë.

    2. Faqe per militante ka vetem TemA. Aty nuk boton dot nese ke nje verejtje(se ofendime publike dhe motershkerdhyerje Shokut Mero jo e jo!) kunder qeverise apo Shokut Mero dhe meroviteve qe leçisin aty

  1. nese meta a hajdut rama eshte Babai i hajdutit qe e beri dhe president per karrige, se esht kolera e Shqiperise; Kur rama te largohet do merrni frym lirisht; duroni edhe pak se kjo corona ndofta i mbyll keto dite te mjera

  2. Po perse te mblidhen on line , kur call centerat , fasonet , supermqarketet, bankat etj lejohet te funksionojne …. apo nuk i krijon kushtet e distances se nevojshme kuvendi …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.