• |
ide | kryesore

SHBA i jep 1.1 milion dollarë Kosovës për luftimin e koronavirusit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Qeveria e Kosovës mori 1.1 milion dollarë dollarë nga Shtetet e Bashkuara të cilat do të shërbejnë për të siguruar mbështetje operacionale dhe për të rritur aftësinë e reagimit të Kosovës ndaj përhapjes së koronavirusit dhe për të zbutur ndikimin e COVID-19.


Këtë e ka bërë të ditur ambasadori amerikan në Kosovës, Philip Kosnett përmes një video mesazhi të publikuar në rrjetin social Twitter.


Kosnett ka vlerësuar punën e institucioneve shëndetësore në trajtimin e pandemisë.

“Së bashku mund ta mundim Covid-19. Amerika qëndon përkrah Kosovës”, deklaroi Kosnett.

kuuu

 

5 Comments

  1. Syri i amerikes eshte ne Kosove dhe perkrahja eshte me e madhe per popullin e qeverine e Kosoves se sa per ne, ose per kete qeveri apo pushtet rilindasish te qelbur qe kemi ne. Shtetit tone i akordoi sa pak me shume se gjysma e Kosoves, edhe sepse jemi me shume dhe kemi mangesi edhe me teper se nga Kosova. Pra, ketu shihet se sa e duan kete qeveri jo demokratike me bandite e mafioze qe ne na drejtojne. Ketu le te vrasim mendjen e ti thirrim ndergjegjes se me Ramen e KO, do shkojme ne faliment ekonomik, politik. Kjo do jete situata qe na cuan e po na degedisin ky grup kriminal shteteror mafioz qe jeton me mashtrimin dhe mafien e trasheguar.Ketyre u rrofte shou e propaganda per vehten e tyre, se per popull,vaj medet ku jemi, e ku po na cojne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu