• |
ide | kryesore

Albin Kurti: Nesër do të shkoj në takim te Hashim Thaçi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se do të shkojë në takimin që ka thirrur presidenti për ditën e mërkurë me të gjithë liderët e partive pas votimit të mocionit të votëbesimit.

“Këshilltarët e mi ligjorë, e kanë pasur për detyrë ta vlerësojnë ftesën e presidentit, dhe sugjerimi i tyre është që të shkoj në takim nesër, dhe unë do të shkoj si kryeministër në detyrë”, u shpreh Kurti në KTV.


‘’Për përshtypjen time që më duhet ta konfirmoj nesër. Presidenti po sillet sikur 25 marsi është 3 shkurti. Sikur që rrëzimi im i parë është sikur tentativa ime e parë’’, thotë ai.

‘’Presidenti ka shkuar me deputetutë të Listës Serbe në Brezovicë dhe iu ka thënë mos e votoni në tentativën e parë dhe më pas në tentativën e dytë e bën LDK-ja me dikënd tjetër. Por pakicat serbe ishin në seancë me 3 shkurt’’, shtoi Kurti.

2 Comments

  1. JU LUTEM ZOTI KURTI MOS KA JAPNI DOREN HASHIM THAQIT SE JA KA MASTURBUAR KA..N MERO GELBEZES DHE HALIL MATOSHIT

  2. Koke e madhe Kurti.
    MOS shkoje Po te doje se ka eksperience.
    Kurti ndenji 51 dite ne detyre dhe ndenji 100 dite per te krijuar shtetin.
    Edhe Tani le te rrije ne shtepi Duke here hesapet. .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu