• |
ide | kryesore

Albin Kurti: Taksa ndaj Serbisë do të hiqet tërësisht, vendoset reciprociteti

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur në një konferencë për media se taksa ndaj produkteve serbe do të hiqet tërësisht dhe do të zëvendësohet me reciprocitet.


Kurti do të hyjë në fuqi sot para mesnatës dhe do të mbetet deri më 15 qershor kur do të bëhet një vlerësim se si ka ecur vendimi sa i përket implementimit, thotë Kurti.


Më herët taksa ishte hequr vetëm për produkte të lëndës së parë që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina.

Kurti tha se masa e reciprocitetit është në vijë me marrëveshjen e CEFTA-s dhe praktikat tregtare europiane.

1 Comment

  1. PERSHENDETJE ZOTI BUSHATI,PREJ KUR ESHTE BERE MERO GELBAZA KELLIRA ZEDHENESE I HALIL MATOSHIT,KY BYTHLEPIRES

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu