• |
ide | kryesore

John Prine, i infektuar me Covid 19

Paparazzi, Slider

Këngëtari i njohur amerikan, John Prine, është në gjendje kritike, shkruajnë mediat e huaja.


Kjo pak kohë pasi iu shfaqën simptomat e virusit Covid-19. 73 vjeçare u dërgua në spital me urgjencë të enjtën ndërsa gjendja e tij nisi të përkeqësohet të shtunën. Gruaja e tij dhe menaxherja Fiona kishin dalë pozitiv me koronavirus.


“Ky është një lajm i vështirë për ta ndarë.Por kaq shumë prej jush e keni dashur dhe mbështetur Johnin ndër vite, ne kemi dashur t’ju njoftojmë dhe t’ju japim mundësinë për të dërguar më shumë atë dashuri dhe mbështetje tani. Dhe dijeni që ne ju duam, dhe se Johni ju do”, u shprehën familjarët e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu