• |
ide | kryesore

U kthye pas pensionimit tek Infektivi, Profesor Dhimitër Kraja infektohet me koronavirus

Arkiva, Lajme, Të fundit

Mjeku Dhimitër Kraja është infektuar me koronavirus tek Spitali Infektiv.

Ai ishte kthyer nga pensioni për të ndihmuar dhe luftuar në front ndaj koronavirusit.


Pas 48 vitesh mjeku dhe profesori Kraja iu përgjigj ndër të parët thirrjes së Ministrisë së Shëndetësisë por sot nuk do të mund të jetë më i gatshëm të kontribuojë.

Për më tepër ai është babai i një prej DJ më të njohur shqiptar Vik Kraja.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu