• |
ide | kryesore

Shqipëria në karantinë, Rama: Derdhëm fondin 21 milionë dollarë për pensionet

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama dha lajmin e mirë mbrëmjen e sotme për pensionistët se është derdhur fondi prej 21 milion dollarësh për ta. Rama tha se pensioni i tyre do të rritet që këtë muaj përmes indeksimit.


“Pensionistëve u kemi derdhur në llogarinë e përgjithshme të pensioneve 21 milion dollarë dhe pensioni i tyre do të rritet që këtë muaj përmes indeksimit që nuk është shumë por është më shumë sesa ishte. Po u shërbejmë nëpër shtëpi të gjithëve, barnat e rimbursueshme i kanë marrë dera 25 657 pensionistë ndërkohë që skudrat tona në çdo bashki i ndihmojnë për pazarin dhe nevojat e tjera të gjithë ata që janë të vetmuar dhe nuk do ti lëmë kurrë vetëm”, tha Rama.


8 Comments

 1. Ti genjen edhe ne gjume more qelbesire ?!Sa eshte indeksimi ?A duhej dhe a behet çdo vit ?Kujt ja çove ne shtepi,listen ?Beji transparent o mashtrues i neveritshem ?indeksimi me 200 leke ?Normale qe eshte me shume se cfare kishin….,kaq kupton nga matematika ti ?!Afrika te shklyfte Aneten e Linden,megjithse kjo e fundit vdes per kesisoj shkrifjesh Afrikane ?!Besoj e kupton ti,hajdut !

 2. Nje lajm revolucionar, do paguhen pensionet, c’fare nderi!
  Shpresoj se gazetat me te medha do percjellin lajmin : qeveria edrames paguan pensionet!
  Jam i bindur qe brad piti do habitet nga ky lajm!
  Bravo!!!

 3. Po ketij hesapet ja ben Beni ujku I pareve te shqiptareve ,ai i kollandris gjerat mbasandaj u teprojne ca pare xhepi ,se Benua vetem per nje parfum per dashnoren harrxhon pako gje nja 7000 evro domethene ,dhe pensionistat e shkrete presin per ndonje kacidhe qe ti japi ky i gjitheanshmi po ku tepron nga keta cakenj,nga 200 leke boll I kane rruges kur te vene per te pshurrur te blejne ndonje dore fara mos te harrojne voten se e do prape Ed kabunia ,mos harroni alo Edi he ju kam rrixha

 4. “Pensionet do rriten permes indeksimit”. Shoku Shpati, indeksimi nuk eshte rritje pensioni. Indeksimi qe normalisht duhet te behet cdo vit ( ti e ke bere cdo vit keto 7 vite:) ) per efekt inflacioni, eshte perpjekje per te ruajtur te njejten fuqine blerese te pensionit te sivjetshem ne raport me ate te vjetshmin.

  Kryeminister i cik palle je po hajt mo. Nje pjese e mire e ketij populli trap to do shume, kshu qe ti je OK.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu