• |
ide | kryesore

Vendimi i rëndësishëm i Princ William pas pandemisë

Paparazzi, Slider

Princ Charles u infektua me koronavirus dhe vetëm pak ditë më parë doli nga izolimi.

Të dy gjyshërit e William, Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip, janë në izolim.


Dhe Mbreti i ardhshëm britanik dëshiron të shkojë më tej për të parandaluar përhapjen e COVID-19. “William e ka menduar seriozisht të kthehet si një pilot i ambulancës ajrore për të ndihmuar në pandeminë aktuale. Ai e di se i gjithë vendi po bën përpjekjet e tij dhe dëshiron të ndihmojë,”– tha një burim pranë Princit.

Por shtoi se roli i tij ai i vetmi anëtar aktiv i familjes mbretërore është thelbësor. “Ky rol është edhe më i rëndësishëm tani, duke pasur parasysh që Charles është sëmurë, Harry është larguar me Meghan. Por William është shumë i prirur të bëjë gjithçka që mundet për të ndihmuar,”- u shpreh burimi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.