• |
ide | kryesore

Basha për shqiptarët në kufi: Asnjë shtet në botë nuk pengon qytetarët e vet të futen në atdhe

Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha deklaroi mbrëmjen e sotme se situata e shqiptarëve të mbetur në pikat kufitare është dramatike dhe kërkon ndërhyrje urgjente.

Basha i kërkon qeverisë në Twitter të lejojë kthimin menjëherë në shtëpi të tyre dhe thekson se asnjë shtet në botë nuk pengon qytetarët e vet të futen në atdhe.


“Situata e qytetarëve shqiptarë në pikat e kalimit të kufirit është dramatike dhe kërkon ndërhyrje urgjente. Qeveria të lejojë kthimin menjëherë në shtëpi të qytetarëve që prej 48 orësh mbahen peng në rrugë në pikat e kalimit të kufirit midis Shqipërisë dhe Greqisë e Malit të Zi.

Braktisja e qytetarëve është papërgjegjshmëri çnjerëzore. Asnjë shtet në botë nuk pengon qytetarët e vet të futen në atdheun e tyre dhe të shkojnë në shtëpinë e tyre”, shkruan kreu i PD.

Whatsapp Image 2020 04 02 At 8.56.20 Pm

4 Comments

  1. Po ti mor kelysh kur e bashke me tritanin e salihut hanit mut pse nuk i mbyllet kufijte,tani hani mut pse nuk i hapni kufijte qe shkuan per qef deri ne tajlande a e kupton cfare opozite je mor lulushi nga vila 2 milionshe,tani te erdhen mend e salihut ty qe kerkon te beshe opozite ditore,shko mor rrotKari klasik

    1. Mua nuk me plas trapi se ca ka kerku Basha apo ndonje shok i bashes. Por mos te lejosh shqipetaret qe te kthehen ne atdhe, ketr nuk ma kishte marr mendja kurre. Gjithashtu besoj se eshte ne shkellje te plote si te kushtetutes sone ashtu dhe te drejtave nderkombetare. Po te ndodhte e njenta gje ne gjermani, besoj se KM tani do te ishte i var ne litar.

  2. O as.ari ti nuk je i bashes por ke zgjedhur fjalet e bashes,amerikanet qe ishin ne shqiperi u larguan mbas tre javesh qe u mbyllen kufijte,nuk i cuam ne populli me pushime ne maldive keta shqiptare por u larguan ne kohe te covid per qef tani te presin proceduren ti rrasin ne nje kapanon per 14 dite,se ctaksirat kane te tjeret te infektohen nga keta te qefit,more vesh o kari stalin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu