• |
ide | kryesore

Humb jetën një foshnje 6-javëshe nga koronavirusi

Lajme, Të fundit

Një foshnjë 6-javëshe, që u shtrua në spital fundjavën e kaluar, humbi jetën nga koronavirusi, në Connecticut të SHBA-ve. Lajmin e bëri të ditur guvernatori, Ned Lamont.

“Testet konfirmuan mbrëmë se foshnja ishte pozitive për COVID-19. M’u thye zemra. Mendojmë se është një nga personat më të rinj në botë, që vdiq nga ndërlikimet për shkak të COVID-19”, – shkroi guvernatori, në faqen e tij në Twitter.


Foshnja u paraqit në gjendje të rëndë në spital dhe nuk arriti ta merrte veten. ©LAPSI.al

1 Comment

  1. Vazhdoni ju lapsexhijte ti sillni opinionit te gjitha vdekjet kudo ne bote,por ju keni qellim qe opinioni te goditet psikologjikisht nga situata,sa me shume vdekje o ju shjerdhefsha cfare ju mban pragu i shtepise ju gazekareve te lapsit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu