• |
ide | kryesore

Rama e pret shkurt: “Nuk do ketë ndihma në para për mediat e mëdha”

-Instant, Kryesore, Lajme

Edi Rama i është përgjigjur në mënyrë të prerë pyetjes së Fevziut nëse qeveria e tij kishte ndërmend ti ndihmonte financiarisht mediat për të përballuar goditjen e krizës së koronavirusit. Ai tha se për mediat e mëdha nuk do të ketë asgjë më shumë sesa përfitimi nga kredia sovrane për biznesin e madh, që mund ta përdorin për të paguar gazetarët që janë në punë.

Ndërsa për emisionet që nuk kanë si synim informimin por argëtimin dhe që bazohen tek fitimi financiar Rama tha se nuk do të ketë asnjë ndihmë.


Kur u pyet nga Fevziu se opozita ka kërkuar të kundërtën, pra ndihmën ndaj mediave, kryeministri tha: “Po ata për kë e kanë fjalën, për mediat që deri dje thonin që janë të kapura nga unë dhe të kriminalizuara”? bëri një pyetje retorike ai.

Në fakt Basha dhe presidenti Meta kanë kërkuar të kundërtën duke mbështetur një paketë ndihme edhe për mediat.  Por Rama e ka kundërshtuar kategorikisht këtë madje duke e personalizuar edhe debatin me Fevziun: “Nëse lufta do të vazhdojë bëju gati edhe ti Fevzi të japësh më shumë”. 

©Lapsi.al

15 Comments

 1. Te gjitha fondet duhet te shkojne per ERTV. Televizionet qe marrin direkt pamjet e transmetuara nga ERTV, perfitojne dicka simbolike dhe mund te marrin ndonje leje ndertimi pas perfundimit te karantines, natyrisht duke paguar perqindjet perkatese

 2. YMER GELBAZA&CARLO BOLINO &SOKOL BALLA &ALBAN DUDUSHI ,ZAGARET E TREDHUR DHE MIRE IS PAGUAR NGA EDI RAMA thotë:

  JUA KA MBUSHUR TRASTEN EDI RAMA KETYRE ZAGARAVE TE TIJ TE TREDHUR SA DONI ,NUK I PAGUAN GAZETARET E RI DHE QE NUK I BEHEN ZAGAR TE TIJ ,,-CARLO BOLINOS ,YMER GELBAZA KELLIRA,SOKOL SKYPE BALLEN ,ALBAN DUDUSHIN ,MIRA KAZHANIN DRITAN HALEN RUDINA XHUNGEN KOPILAT NAZARKO I PAGUAN INDIRECT EDI RAMA

 3. Vetem krye kermat ,qe irropen shqiptaret klan, topchanel,dhe ertvmut do te marrin fonde ,te tjerat te fryne syte se keta I hane bajgat cdo dite Ramiut.

 4. EDI RAMA ,JUA FINANCON PARTINE E ASTRIT PATOZIT DHE YMER GELBAZA KELLIRES

 5. Rama financon vetëm ata që lehin për të. Ata janë nostalgjikët e Enverit, janë të shiturit, të varurit, ata që blihen e ca të tjerë të pavarur që presin të varen. Për kazanë e kadrinj, le të paguajnë at që s’ kanë më ” vaj kandili”, sipas këtij të padekriminalizuari. Italianët e dinë gjëndjen e tij shëndetsore dhe sjelljen për arsye sindromash. Edhe Parisi e di ç’ mashkull është dhe me se është marrë , kur livadhiste andej. Ka harruar t’ishënojë të dy rastet dhe mos harroni se ai do vetëm bolinot nga italia. Në këto kohë të vështira, ai po mendon si të xhvasë ca para për vete dhe ata që lehin për të, që karvani të shkojë andejn nga lindja.

 6. Se mos ndryshon mendim o ram me vone se I gjithe populli qe nuk i duron keto tv qe vetem kane perfituar nga qeverite do te ngrehet kunder jush dhe tv e portaleve qe vetem vdekjen kane per lajme,mire keto qe kemi por duhet te dime dhe vdekjet ne peru timor nigeri dhe ne tere globin,populli eshte gati te ngrihet po e drodhe neser

 7. Bravo te qofte Edi Rama!Dashkan lek mediat qe jane kthyer ne gjobvensa dhe ne servila te rendomte si majtas si djathtas,por akoma me mire ja bere Fevziut kur i the te behet gati te paguaje,pasi me servilizmin e tij ka arritur te beje pasuri te papare,vazhdo ne ket rruge z. Rama dhe pergatitu per nje lufte akoma me te madhe me keta pseudogazetare te cilet tani qe nuk do tu japesh leke do te kthehen te gjithe kunder.Qente le te lehin-karvani shkon perpara!!!

  1. Jam dakord me ty për Fevziun që bën rolin e servilit sepse nëse do tja kishte thënë Rama atë që i tha atij se do të jesh i pari që do të paguash, ndonjë gazetari kurajoz , përgjigjen do ta kishte marë ndryshe.
   Sa bën rolin e babait të dhëmbshëm që i dhemb zemra për hallexhijtë Shqipëris e veçanërishrt pensionistet, le të marë ky Don Kishot që hiqet si gjeneral Bonaparti e që e sheh veten si komandant i përgjithshëm kundër “armikut të padukshëm”, nja 200 milionë euro nga ato që ka fshehur në bankat e ishujve të Paqësorit e ti vejë në dispocizion të hallexhijve shqiptarë.
   Le .ta kthejë kështjellën e Surelit si një spital emergjence për pensionistët e infektuar.

 8. Kerkoja lulushit o byroist se ka vjedhur 250 milion me nje dore rr kombit i akuzuar me dokumenta dhe te fshehur a ne hollande ku po perdoren per kokainen qe futet ne hollande,trego qe nuk je byroist i pd

 9. Te tere te japin, vetem ky kjo. Po shite ate keshtjellen 20 milione dollareshe ne Surel, dhe jepja popullit. Shite dhe ate vilen qe ke ne dardhe e nja 20 apartamente neper tirane qe ja u ke dhene gjithe ish grave e grave te tua, Fali apartamentet qe ke te carapuli. Linda te fale apartamentin qe ka te liceu. Njerin nga .. Ato qe ke ofshore nuk po ti kerkojme, thuaji dhe bolinos, meros, zamir manes, cashkut , carapulit, papulit, beqes, ahmetajt, gjergj luces , vilmes , se po dhane ata ..aq jane hallet e ktij vendi. Mos mba rrogat e administrates mor dhjaks se ja u ke cuar litarin aty ku nuk mban. Dhe nje shfryrje qe kishin me emigracionin , populli i shkrete, ku te shkoje tani. Kush i qas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu