• |
ide | kryesore

Rama ndryshon version: E vërteta e arrestimit tim në Bolonja dhe sherri me policinë

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama e ka ndryshuar versionin e tij të dhënë për mediat italiane ku mburrej se ishte arrestuar vite më parë në Bolonja pasi kishte debatuar me një polic. Pasi Partia Demokratike i kujtoi Ramës se kjo përbënte shkelje të ligjit të dekriminalizimit, pasi duhej ta kishte përmendur këtë fakt në formular, Rama e ktheu pllakën.

Në një postim në Twitter, Rama shkruan: “O Zot të lutem në gjunjë t’u japësh pak vaj për kandilin e trurit, se u është fikur krejt e nuk dinë ç’nxjerrin nga terri i gojës! Unë flas me mediat italiane për racizmin antishqiptar në Itali gjatë viteve ’90, duke sjellë shembull një sherr me një polic në aeroport, po këta?!


Këta flasin për formularin e dekriminalizimit ku s’paskam deklaruar ndalimin nga policia! O Zot pse nuk e pate mendjen kur i krijove këta, po i le si karabina pa mure, pa elektrik, pa ujë?! Ndërhyr Zot i madh se gjynah këta, po gjynah edhe ky popull që çfarë nuk dëgjon prej tyre!” – shkruan Rama.

Në intervistën për Gazzeta Dello Sport Rama shprehej: “Një herë më kanë arrestuar në Bolonja, pasi u revoltova ndaj një polici, i cili pyeste një grua shtatzënë se çfarë kishte në bark. I afroi qenin dhe ajo, e cila nuk dinte italisht, ra në gjendje të fikëti”.

Por kjo deklaratë sipas ishdeputetit Oerd Bylykbashi mjafton që Rama të preket nga ligji i dekriminalizimit.

“Kryeministri NUK e ka deklaruar kete arrestim ne formularin e Dekriminalizimit! Ne rast mosdeklarimi ligji dikton se ai humbet te gjitha funksionet publike. Edhe si deputet edhe si kryeminister!” – deklaronte Bylykbashi. ©LAPSI.al

23 Comments

 1. E kuptoni o shpellkare dhe ti o bylykBasha qe ju futi ne gracken e padijes qe ju karakterizon prej vitesh brenda pd,sot keni ngelur nje grusht Jezitesh more Qener si paloka tritani sali anji alibej albana dhe sot edhe ti o bylykBasha,po se ta futi dhe lulushi o bylyk,nuk e kuptove qe ta la rradhen ty ndryshe fliste vete Ai lulushi

  1. Po pse mor qen Komunist, si mendon ti se ka arrit opozita ne kete pike???
   Per mua eshte mese e qarte qe “Opozita” nuk ekzison me, ajo ose eshte e blere ose e kapur ose ka rene ne ujdi me Diktatorucin e vogel. Nuk e kupton ti qe te gjitha keto jane teater per popullin.
   Ne fund fare pasojat nuk i vuan as Rama as Lulushi po populli, ti une e te gjith te tjeret.

 2. Po kurva cfar thote kur ben ate pune jo thot,sme bere gje ,edhe puna e ketij zaberhani ,vet eshte I kulluar ,nuk nxjerr pislleqe nga zgavra e gojes por vetem dhjete .

 3. E rregulloi. E paska pasur fajin polici.
  Pse policet e Sander Leshit jane ata.
  Menjegere ky beri Van Damin dhe hop me joga e beri policin pestil.
  Jogar i ben dhe tani shalgjati .
  Genjezbtar mburravec frikacak.
  Kur i turreshin shoket e lagjes ja mbathte me biciklete. Cun mami ne bllok.

 4. Ku katandisi PD. Keshtu eshte kur je jashte sistemit, jashte vendimarrjeve te rendesishme. Dhe cfare do besh tjeter se vertete ske ca ben tjeter vetem te prodhosh politike nga brima celsit. Me kete menyre sjellje PD po bie akoma me poshte. Dhe te mendosh qe na dha shprese ne 90-ten.

  1. Opa sufllaxhia ne kohe kolere!!! Kurvat rilindase qe u ngjizen neper ceta gjasme partizanesh na bejne sot leksione mbi vlerat e te denoncuarit!!! Ju hengert koronavirus neo komunista te ish Enverit dhe Edverit aktual! Duroni dhe pak se do ju shuhet rraca qe e late 70 vjet pas kete toke!!! JUVE AS PER TJU QIR ROPTE SJENI SE SDUHENI SHUMUAR DUKE FILLUAR NGA GRAMOZ RUCI MEQE ESHTE 2 PRILL SOT DERI TE VILAJET QYRKU VRASESI I ARDIT GJOKLAJT !!!

 5. SUPA gati o shpellkare shpejt se keni pune per te bere o jeziter e qener qe keni ngelur nje grusht,punoni se ja u shkerdheva bythen

  1. O i i paemer i disa oreve ,dole mor te shkerdhefsha robt e shtepise.Sa dhic paske qene ,te gjithe te shajne e ti vazhdon me u shkerdhy?

 6. MERO GELBAZA KELLIRA TANI DUHET TE MBROJ EDI RAMEN SI ZAGAR I TREDHUR I TIJ thotë:

  HAHA KY EDHE TE GENJEN EDHE TE BE FAJTOR PSE JA TREGOVE GENJESHTREN HAJDE SHTET HAJDE

 7. Alo Edi,xha Rrapua jam ke shtate vjet qe vetem genjen,po dhe tani ne kohe flame na genjeve o bir! mirre me delet qe tallesh po me ne veteranet pse e tall sufllaqen ,na the do te indeksosh pensionet ,po ato 200 lek qe do indeksosh ne sna dalin as per kapota k… po pse vetem me genjeshtra o evlat!ti duhesh qe te jesh krenar qe ke bere burg ne itali ,burgu per bura si puna jote eshte.

 8. Vallahi më ka ardh kjo Rilindja në maj të karit po….kur kujtoj kush ësht alternativa….ah ne na ka ron virusi me koh

 9. Ka dallim ndalimi (detaining) nga denimi (conviction). Kete se kap dot koka me cepa e cecenerise shqiptare. as maloket se kuptojne

 10. O i i paemer i disa oreve ,dole mor te shkerdhefsha robt e shtepise.Sa dhic paske qene ,te gjithe te shajne e ti vazhdon me u shkerdhy?

 11. Asgja e re nga Nastradin Rama,mashtrues i sukseshem i deleve ridhindase.
  Formulari pyet a ke ken i ndaluar ose i arrestuar.Pra ti or i pafytyre ke ken i ndaluar.Nuk dihet hala’ e ke pagu’ ndonji xhobe,apo ke marre WARNING.
  Ti je ndalu’. Pra ke RREJT ne formular.Si duhet ma’ me t’besu delet tuaja te mjera!!??

 12. Po ky ka edhe dy ndalime(arrestime)n’France mor aman!!!???
  Dhe te pakten dy persona e akuzojne,..nuk i ka denoncu per shpifje sepse e din se ne gjyq i dalin edhe plehna te tjera.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu