• |
ide | kryesore

Arrestimi në Itali, PD pyet Ramën: Ke gënjyer mediat apo në në formularin e dekriminalizimit?

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i PD, Oerd Bylykbashi, nëpërmjet një statusi në rrjete sociale, ngre një pyetje ndaj kryeministrit Rama, nëse ky i fundit ka gënjyer median italiane apo në formularin e dekriminalizimit. “Edi Rama duhet të sqarojë shumë thjeshtë nëse vërtet është arrestuar nga policia italiane apo ka gënjyer”-shkruan ish-deputeti.


Statusi i plotë i Bylykbashit:


Edi Rama ende nuk eshte pergjigjur: ka genjyer median italiane apo ne formularin e dekriminalizimit. Kryeministri ose genjen per propagande ose thjesht ka te njejtin problem me ligjin e Dekriminalizimit si ai grupi i deputeteve te partise se tij qe u larguan nga ligji.

Edi Rama duhet te sqaroje shume thjesht nese vertet eshte arrestuar nga policia italiane apo ka genjyer. Ky sqarim eshte detyrim ligjor pavaresisht pandemise. Pjesen tjeter per te nxjerre te verteten dhe vendimmarrjen e kane detyre dhe pergjegjesi ligjore institucionet e Dekriminalizimit, duke filluar nga Prokuroria qe duhet te jete e paanshme ne zbatimin e ligjit.

 

13 Comments

 1. Cfare faktkeqesie sa loqe jane keta idiotet e pd-s nje celes i fut rama dhe bien si miza ne mut.O injorante ai shperqendron vemendjen tuaj dhe publikut nga koncesionet,nga mungesa e masave per mjeket e te semuret,nga pagesat qesharake per te varferit e biznezet e vogla.Ai do vazhdoje te talle trapin me keta trapat qe skane as minimumin e inteligjences se nje karrocieri

 2. Akoma vazhdojne keta debila ?
  Nuk zune mend ? Nuk e marrin vesh se me keto budallalliqe vetem vota humbin ? Kurse Rames i jepet kredit ?
  Perfundimisht kane shkuar per lesh.
  E kam thene me kohe une se keta te PDs kane nje problem shume te madh me komunikimin me publikun. Nuk e di se kush i keshillon ne kete rruge, por po e hane cdo dit edhe me shume.

  1. Ti qe shkruan me dy emra te ndryshem, sepse dallohesh nga menyra e te shkruarit, nuk e meriton sot sufllaqen e partise meme. Armiku te kuptoi se je i njejti person. Si na ka mesuar kryetari, te shkruajme sikur jemi sa me shume qe t’ia mbushim mendjen armikut qe jemi te forte dhe me uniter dhe qe ne zgjedhjet e ardhshme do marrim 3 milion e kater qind mije vota. Ja keshtu do bejme. Sot rri pa sufllaqe dhe mos na bej te ta heqim buken edhe per neser.

 3. Fol Edvin mallist Hajduti,fol ?!Ndersa ju lepiresat e bythes se rilindjes,merruni me te semurin qe keni per kryminister e jo me PD-ne !Foli edvini ne mediat Italiane apo PD-ja o bire kurvash ?Merruni me faktin e jo me sulme palidhje ndaj PD-se qe per hir te se vertetes ka provuar kete kohe se eshte fiks ajo qe i duhet Shqiperise !

 4. Po o haxhi qamil ruaj pd e salihut mos te thyet,o bylykBasha prap e kerkon Prasin e tritanit te salihut ta mbash ne bythe,une the ta mbash se te urteson dhe te ben te shohesh larg te ben vizionar si tritani sot

 5. Ky i pa emri i ores 18.04 pos prasit te Tritani dashka dhe nje ne goje e dy ne veshe si cigare rezerve,por me duket se e do dhe nje ta shoh qe po i vjen nga larg

 6. KETE PYETJE DUHET TA BEJE DREJTESIA,TANI OSE ESHTE ARRESTUAR DHE NUK E KA DEKLARUAR EDI RAMA OSE KA GENJYER,NE TE 2 RASTET “EDI RAMA DEL EDHE I DHJERE EDHE KRENAR”

 7. Kepuckari…….?!Si te dalesh nga gopi i nje baxhelle,nuk do mend e kalem te shprehesh ndryshe !Ju te rilindjes jeni mesuar me orgji,lepirje bythe ,nuk e keni problem pse shkoni me motrat,vajzat,grate apo mamate e njeri-tjetrit,jeni mendje hapur !!!Ju me keto gjera beni edhe filma apo jo ?!Ju merreni me fyerje e sharje o qelbesa te neveritshem,hajdute te ndyre qe nuk keni as moral,dinjitet e asgje njerezore,jeni thjesht frymore,me ate ne bythe!Ne koke e shprehni qarte se çfare keni,jo tru po hale,e kjo duket nga sa komentoni ketu,bir i babit t’vet ,i bie qe te jesh monster !

 8. O i pa emeri a te kujtohet Erla Mhilli si tha qe te besh karrier ne pd duhet te hash dy ton mut,ti se ke mbushur peshen akoma dhe kesaj qe thuas ti i thone Oi oi o Daji ku te qi une e ku pjerth ti

 9. Une nuk kuptoj nje gje,keta te PDse jane megjithmend kaq te trashe,se nuk spjegohet ndryshe kjo injorance,po emigrantet ne vitet 90 arrestoheshin me mijera here nga policia Greke pershembull,atehere i bie qe asnje nga keta mijera emigrante te mos kete te drejte te zgjidhet,a dhe diçka tjeter,edhe Shullaku eshte arrestuar nga policia ne vitet 90 ne Itali ku ka qene bashke me Bledi Fevziun pasi u kapen duke fjetur jashte dhe me pas u lane te lire se ishin me vize te rregullt,pra edhe Shullaku me Fevziun qenkan me precedent penal sipas PDse (per kete fakt eshte rrefyer vete B.Fevziu ne nje emision te vetin “Opinion” kur flitej per eksodin e 91shit).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu