• |
ide | kryesore

Një nënë në Indi sjell në jetë dy binjakë, Corona dhe Covid

F1, Stil

Mirësevini në këtë botë Korona dhe Covid. Këto janë emrat e dy binjakëve të lindur në qytetin Raipur të Indisë.Binjakët, një djalë dhe një vajzë lindën gjatë 3 javëve karantinë që është vendosur dhe në Indi.Prindërit e tyre thanë se i quajtën ashtu me qëllim që të kujtojnë këtë kohë të vështirë.Në një intervistë për median lokal, nëna tha se kishin pasur shumë vështirësi dhe donin qa kujtonim këtë.
“Virusi është I rrezikshëm por I bëri njerëzit të fokusohen në higjienë dhe në zakonet e mira të jetës, prandaj vendosëm ti quanim ashtu” thotë e ëma.
Më pas stafi mjekësor nisi ti quante binjakët Korona dhe Covid.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu