• |
ide | kryesore

Rama jep lajmin për lagalizimin e kanabisit në Shqipëri

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka dhënë sonte një lajm interesant. Shqipëria po shikon mundësinë e legalizimit të kanabisit për arsye mjekësore.

“Po e studiojmë këtë mundësi. Jemi shumë të avancuar, por ende nuk jemi në kapitullin e fundit. E kam fjalën për ligjërimin e prodhimit të kanabisit për arsye mjekësore”, tha kryeministri në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan.


Në Europë ka shumë vende që e kanë legalizuar prodhimin e kanabisit për arsye mjekësore. Vendi ynë fqinjë Maqedonia e Veriut ka bër të njëjtën gjë para paka kohësh.

38 Comments

 1. Ta gezojn te gjithe ata dhe femijet e tyre , qe i sherbejn si qeni te zotit pa perjashtim. Zoti e rujt pjesen tjeter. Te gjith shqiptaret qe jane ndryshe nga ky llum i dua shum .

 2. Me shumë vonesë, vlerat mjeksore të vajit të kanabisit diheshin prej kohësh. Tjetra, po ata te mjerë që i ke rrasur ne burg për një dorë hashash çfarë do bësh?! Ata nxirr nga burgu dhe jo kriminelët, po kujt po i flet…. Dhe e fundit, kjo është thjesht një lëvizje propagandistike për te rregulluar sadopak biografinë tënde të mbushur me miell te bardhë ne çdo faqe.

   1. Ke ndonjë dyshim për vlerat mjeksore te kanabisit?!! Hap librat e lexo! …

    P.S. Epo kjo punë, kanë dalldisur njerzit 👍😀

 3. ideja “gjeniale” per te “gezu popullin” , per te siguru leket per situaten ndofta e mos ti kerkohen ato te tenderave; tani me disa rrenje ne oborr e ballkone, do siguroni te ardhmen! ia gjeti opiumin popullit ky!

 4. O Zot na ruaj!
  O Zot hiqua pushtetin nga duart krimineleve kudo ne bote.
  Meshiroje o Zot njerezimin.
  Amin

 5. Gjellen per shpellkaret e salihut Gati neser pasneser keni cfare te hani o lakuriqet e salihut,punon rama per ju dhe lapsexhijt e kudondodhur

 6. Po kokainen kur do e legalizosh? Kerkon ta legalizoje pasi ka tonelata me kanabis qe i kane ngelur neper magazine dhe kerkon ta shese legalisht. Njeri i lig

  1. o kar kur se pi mos fol kot. si ato komunistat dikur qe shanin prodhimet kapitaliste. droga esht per bobat jo per pabuksat si ty

 7. Moster moster moster moster moster moster moster moster.
  psikopat psikopat legen zullumqar gje e zez e zez ster……. U ty Zoti te ardhte hakut. Pervers i ndyt. llum.

 8. KJO ESHTE MBYLLUR NGA OLIGARKET KETA QE DO MBJELLIN DO JENE 3-4 KRYEBASHKIAK 3-4 DEPUTET .DHE 3-4 KRIMINEL NJERI NGA KETA DO JETE OLSI TE TJERET KUJDES SE SHKONI NE BURG PRAP MONOPOL I 10-12 VETAVE.

 9. Shikoni te gjithe pa gjume shpellkaret e kane filluar ne 11:00 gjate nates ne mengjes dhe i fundit ne oren 08:00,ju paralajmerova qe gjella dhe supa qe rama gatoi mbreme do ju mbaje gjalle kete fund jave o shpellkare lakuriqe e llapaQenolloge te salihut,sot ose neser prisni kur te flase vete kryeDrogaxhiu salih dhe i biri lulush qe parate e vjedhura ne rr kombit plot 250 milion euro i ka ricikluar ne tregetine e kokaines ne hollande,prandaj dhe bleu vilen 2 milion euro te oligarku i tij qe ben gjoja sikur i shane,tul e dhjame ju befte supa e rames

 10. O Rame para se ta legalizosh kerkoj falje Koço Kokedhimes se ai ishte qe e beri publike legalizimin e mbjedhjes se hashait, dhe si late gje pa thene. Shyqyr qe mbas 5 vjetesh te erdhi mendja

 11. Ketij njeriu do qire pragu dhe oxhaku. Amos do tani te rimekembe ekonomine ky zagar ,apo iu mbaruan rezervat .Por dhe po ta legalizoje ai eskluzivitetin e mbjelljes do ja u jape zagareve te tij se nuk do I lejoi te tere fermeret te mbjellin sepse nxjerr ndonje ligj me burg. Te denohen ata qe e mbjellin pa urdhrin e qev erdhise.Po me ata qe denove per mbjelljen e hashashit o -hashashaxhi -si do Ibehet halli.

 12. O ti vlonjat drogaxhi ordiner e shpellkar jugor behet fjale per ashash qe do i sherbeje mjeksise ate qe ka tre vjet qe po e ben maqedonija jo ta mbjelli cdo shpellkar kudondodhur neper shqiperi,pyet si è ka bere maqedonia dhe pastaj ha supen me lakuriq

 13. kokainen me von. tani per tani ndoshta i fut ndonje mbjellje lulkuqeje neper te. momenti fiks fare dhe hajde te mos besoj tani ato qe mendoja se do ndodhnin. dhe ja ku po ndodhin.

 14. O njerez ,o Gazetare, lajmi me te cilin duhet te merreni eshte se Kryeministri i rilindjes i quajti SHQIPTARET qe kane mbetur jashte , BOMBA , dhe u mohoi hyrjen ne atdheun e tyre duke thene se hyrja e tyre ishte baraz me varre te panumerta !!!!!
  I quan BOMBA dhe kerkon qe te rrine aty ku jane . Zoti mos e dhente te gjykojne keshtu edhe Shtetaret e vendeve ku ndodhen se pastaj do duhej ti ELIMINOJNE , kto BOMBA.

 15. O kushtrim thirr enverin dhe salihu ata jene per kushtrim,ata qeflijte qe shkuan per qef ta kishin pyetur bythen mire kur shkuan,i thuaj salihut e lulushit qe ti ndihmojne keta shpellkare

 16. shefat e komisariateve dhe policet qenat e keti pushteti u befshin vet perdorues me gjith pjellat e tyre dhe 7 breza.me gjithe deputet ish deputet me gjith ishat ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu