• |
ide | kryesore

Rama: Nga e shtuna deri të hënën, të gjithë në shtëpi

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nga ora 13.00 e së shtunës deri në 05.00 të së hënës të gjithë duhet të qëndrojnë në banesat e tyre si masë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Kjo është fundjava e tretë që merret një vendim i tillë. Në një postim në Facebook, Rama shkruan: “Nga nesër, e shtunë 13.00, deri të hënën 05.00, njësoj si fundjavën e shkuar, të gjithë në shtëpi”.


Ky ndalim-dalje i së djelës sjell një dyndje të fortë të qytetarëve të shtunën në tregje dhe njësitë e shërbimit. ©LAPSI.al

14 Comments

 1. Ate e di Partija! Po tha Partija “45 vjet te gjithe ne shtepi”, aty do te rrime. Madje une kam filluar te ha pak bar cdo dite, qe te pergatitem per nje vendim te dyte….
  Rroft’ uniteti Parti-Popull!

 2. Jo dil po ta mbajti bytha ty po qe gangster,a dhe nje pyetje vampiri Berisha del apo i kan vajtur pordhet ne zemer edhe atij?!Do sdo ti me nje status ju ka mbyllur brenda Rama,te befte mire bari e kur te mbarosh tendin hidhu nga ky i imi…

  1. Doje te thoje sorrosi qe mban kete njeri pa asnje lloj aftesie(as per atesi).nuk po kuptoj se perse harxhoi kohen time me lepiresa te ketij super virusi.

  2. O JetQiri o komentues i mjerë me pagesë! Shumë shpejt do i vijë ngordhja atij Liderit tuaj, zvarrë do ta tërheqin , ndërsa ty dhe gjithë zvarranikët e tjerë do shkoni në burg për shpërdorim të fondeve publike! Të gjithë jeni identifikuar o robqira!

   1. “KORONA-RILINDJA”-Sali ti je?se ti ke 8 vjet qe thua ta heqim zvarre,po koqet i ke ngrene deri tani ti dhe gjithe ata injorantet analfabete qe te vine mbrapa se ishit mesuar rrumpalle ju ha Muço pi Muço,po ska mè,do vije dita po do vij per ata qe kane vjedhur,shkaterruar dhe vrare keto 30 vjet edhe ti Sale do e provosh qeline dhe shpirti nga bytha do te dali per gjithe ato nena qe ke veshur me te zeza se zoti vonon por nuk harron…!

 3. Namuti dhe ky ripjedhja e salihut nuk qendrojne ne shtepi sepse keto jane ngarkuar me pune sekrete nga koba salih per shperndarje te corones ne popull duke shkuar neper markete duke beshty neper artikuj te ndryshesh,hani supen dhe ne detyre o fare e keqe serbe

 4. Morrat e kuq te pidhit ,eshte e degjuar si semundje seksuale e trasmetueshme , prandaj ruhuni o njerez nga keta te infektuar.

 5. Jetmut e rilinads i paemer e njejta gje jeni !Ti vemje,gungaç i dhjere por krenar ,zoti te ka zene syte e nuk sheh se ç’po gatuan babi yt,edvin shpellar Surreli ?Mire njerzit qe mendojne ndryshe,per ju nuk ekzistojne por aq te ligj jeni sa mbeshtesni nje te rrojitur si edvin palla ?!Pse e lidhni çdo gje me burrin e shtetit Sali Berisha ?!E ka thene ish Ambasadori Arvizu !Ngaqe keni deshtuar ne çdo gje dhe hidheni e perdridheni si baxhellat,ne sulme personale e pa asnje lidhje me kete katran pushtet qe drejton nje i semure,hajdut edvin rama !Kam nje kamshiun tim,ish drejtues i zgjedhur Socialist e votues i madh per partine socialiste e dini se cfare thote per ramen,edvinin ?Me qifte kina nenen qe e kam votuar e punuar per ate maskara,vetem burre nuk eshte thote!Plehre i teri,eshte thote socialisti qe e ka votuar,punuar e ngrene shume here me ramen,edvinin tuaj !Pse thote ashtu,thoni ju vemje te mbetura te rilindjes ?!Po se i tille eshte,kush e njeh si ai edvinin,e kane ashtu edhe sipropalin,te dy,njekohesisht !Ne fier,te dy ?!Ka qene nje treshe me kerkesen e spiropalit ?Kush eshte Socialisti,hapni Youtube e do ta gjeni !!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu