• |
ide | kryesore

Basha: Kriminale të lësh shqiptarët e bllokuar në kufi pa atdhe! Të marrë fund tragjedia

Arkiva, Lajme, Të fundit

Luzim Basha nëpërmjet një statusi në Facebook e cilëson akt kriminal mbylljen e kufirit për 50 shqiptarë të bllokuar në Kapshticë.


Sipas tij, Kushtetuta e detyron qeverinë të mos lërë pa atdhe asnjë shqiptar, ndaj apelon fort t’i jepet fund tragjedisë që sic thotë, po luhet prej 4 ditësh para syve tanë.


STATUSI I PLOTE
Mbyllja e kufirit për dhjetëra shqiptarë në tokën neutrale Shqipëri-Greqi dhe ndalimi i tyre për të hyrë në atdhe e për tu kthyer në shtëpitë e tyre, është një akt kriminal dhe i papërgjegjshëm.

Qeveria shqiptare është përgjegjëse për jetën e çdo shqiptari. Kushtetuta e Shqipërisë e detyron qeverinë të mos lërë pa atdhe asnjë shqiptar. Ata nuk mund të trajtohen kurrësesi si refugjatë nga shteti i tyre.
Tragjedia që po luhet prej 4 ditësh para syve tanë me jetët e dhjetëra shqiptarëve duhet të marrë fund sot!

22 Comments

  1. Edi Rama eshte nje bir kurve qe i duhet qire robt, por ketu pervec Edi Rames fajin kryesor e ka Greqia. Pse Greqia duke ditur qe ne kemi mbyllur kifnjte, i le te kalojne kufirin,dhe pastaj nuk i le te kthehen mbrapa por i le ne mes te nates jashte? Po greku e dime ne se sa na do, por qeveria jone duhet te bente te pamunduren qe te fuste brenda keta njerez, se ne fund te fundit jane njerez tane, edhe po te kene lindur ne Greqi ata kurre greke nuk behen as nuk ndjehen. Greqi te qofsha robt se gjithmone ne situata te veshtir ne keni provokuar

 1. Ne Angli shteti dha £75 milion per te companite ajrore qe te bjere njerezit kudo ku jane ne bote,kurse ne Shqiperi jan ne kufi e si le te hyj. Hajde kuptoje

 2. Ti o mut ,cfar ka ketu per dashuri ? Kush, dhe ne cilin shtet ndodh qe te ndalohen shtetasit e x vendi te futen ne atdheun e tyre? Na e thuaj o komentues mavri ,krye.k jot dhe jo I imi merret vetem me genjeshtra dhe propogand ,I duket vetja zot ,qe mund te vendosi per jeten dhe vdekjen e shqiptareve ,te shikoj mire dhe ti hapi gerdoqet se vendin po e kapa uria ,dhe ajo e gjore ka hallet te tjera ,do fillojne te hane njeri tjetrin ,kete shikoni ju ripjerdhsit bashke me krye gerdallen se smbushet thesi me pordhe he ju kam rrixha

 3. Eshte e qarte, ne shqiperi qeverisin njerez te kapur nga axhendat antishqipetare. Per shqipetaret ka karantine e privim lirie ne vendin e tyre, ndersa per ekstremistet greke nuk ka kufizime ne tubimet e tyre antishqipetare ne himare e kudo.

 4. Ke gjykate e prokurori ku ti denoncosh shkeljet e renda kushtetuese nga kjo qeveri? Nuk ke! Mos flasim per presidentit qe ne mbrojte te kushtetutes kishte hallin e by.. se tij? Atehere PD-ja ta gezoj reformen ne drejtesi qe e votoi qorrazi.

 5. O mavri xha Temja jam,edhe u ashtu thom ska shkelje kur te vine ne himare dhe te ngerene flamurin e vorio epirit nuku quhet,kur ta ngrene mbi catine tende ahere quhet,posi nuk komentuat nje here per te qene xhanem,bar kelkaze hani qe ne mengjes qe vetem helm villni.

 6. urdheri eshte
  mos te kaloje njeri kufirin qe mos hapet virusi.
  keta tipat njesoj nisen shqiptarce te dali ku te dali. allçakë. mire tu behet skam pike dhimbshurie per te tille shpellare

 7. Aldo mund te jesh i paemri qe ska pushim as te djelen.
  Po’ si ske turp qe thua per bashkatdhetaret ashtu?
  Po’ ja se qenkan edhe shpellare
  edhe ky qe flet sot eshte me keq se ti
  Se ata kane nja 5-6 dite aty .Turp per shtetin ,per opoziten,presidentin qe i dhjefsha kushtetuten qe e Kane bere te tre palet si prostitute tui fut duart per interesat e veta, edhe per ne si popull.
  Ti testonte dhe po’ te ishin semure ti conte ne karentine.
  Po’ ky eshte nje shtet i dhjere fund e krye.

 8. sepse udhehiqemi prej 30 vjetesh nga sherbyes besnik dhe antishqiptar si padronet e fyre . kjo eshte kriminale .

 9. Duhet te ishin futur me zor, o ti linin o ti vrisnin. Cte beje njeriu nqs shteti i rilindjes te ve policin

  tek dera te mos hysh ne shtepi. Te presi sa ti thote polici apo te perleshet me te.

 10. Po nuk doli lulushi tebej sikur flet dhe thote ndonje gje ju shpellkare nuk flisni jeni te trullosor,ju prisni Qafiret covidit salih e lulush dhe ju opa mbusheni me mut virus

 11. O Ethem Lalaj une akoma se kam kuptuar si mund te kesh mbaruar ti shkollen e mesme e jo me te beheshe oficer me kere shqipe qe flet. Dhe mos harro te blesh pasten e dhembeve se i duhet gruas tende

 12. Partia Demokratike duhet te beje kallxim ne SPAK per keto monstra qe marrin guximin dhe nuk i lejojne te kthehen ne Atdheun e tyre, Shqiptaret ?!
  Nuk ka asnje arsye ne bote qe te perligj nje veprim te tille prej kanibali te edvin rames e katundaro fashist te Sander Llesh Gazit !
  Ka ca mendje shpellmamaqire ketu qe mbeshtesin veprim katastrofik te kesaj bande ?Ju meshiroj,vampire….!Shpirti juaj qendron dhe ushqehet me hale dhe fantazma dhe ju i perkisni nje bote tjeter,jo asaj humane !
  Ne djall Edvin bashke me banden e shpirtmuterve qe justifikojne dhe quajne normale nje gje te tille qe eshte ç’njerzore,paçi mallkimin e zotit te madh qelbesira socialisto-rilindase !

  1. O rrogopeqi, nuk po vinin per plazh e per pushime. Po shkojne ne shtepi te vet ne fund te fundit. Po te ishte ndonje vella i yti ne ate grup emigrantesh, do i thoje”ngordhsh aty” ?
   Jeni bo kamikaz partish qr, asnje nuk gjykon metrunin e vet.

 13. Rama nuk shquhet per humanizem. Do qe te ruaje me cdo kusht statistikat qe te dale ne ballkan lider.
  O i pa shpirt po te ishte dhe djali yt me ta?
  Dole me grafikun e te sheruarve se ai te ka ngel.
  Shko ore ne kufi dhe fut brenda.
  Sa mire provokove kengen : Si zogjte e shqipes kur fluturojne.
  Pra edhe ata jane zogjte e Shqipes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.