• |
ide | kryesore

“Kone, lehi shefit tënd sepse njerëzit nuk hanë më deklarata!”: Duka shpërthen kundër Braçes

F1, Sport

Vonoi disi, por reagimi i Presidentit të FSHF-së Armand Duka kundër zv/kryeministrit Erion Braçe ka qenë i ashpër, me tone përcmuese dhe fyerje. Gjithcka nisi ka dalja e fundit e Braces i cili ngarkoi me përgjegjësi FSHF-në për të ndihmuar financiarisht klubet e futbollit, në lidhje me krizën ekonomike që ka shkaktuar koronavirusi. Zv/kryeministri përmendi 8 milionë eurot e shpenzuar pëqr kompleksin e ri të Federatës Shqiptare të Futbollit, duke e akuzuar personalisht kreun e institucionit që drejton futbollit për informalitetin e klubeve shqiptare.

“Kone, lehi shefit tënd sepse njerëzit nuk hanë më deklarata” është konkluzioni i një postimi në faqen personale të Facebook të Dukës, që e ka konsideruar këtë një cështje personale dhe jo institucionale, duke lënë jashtë kësaj përplasje FSHF-në.


Reagim i detyruar!Edhe në këto kohë të vështira për gjithë popullin shqiptar "Konia" gjeti sërish kohë të lehë për…

Publiée par Armand Duka sur Dimanche 5 avril 2020

7 Comments

  1. Armando hajdut Duka. Ke aq leke qe ke vjedh duke lujt skedina e shit ndeshje saqe i mban me rroga ata rob vec ti per disa muaj. Keshtu qe fute doren ne xhep dhe paguj vete kete here.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu