• |
ide | kryesore

‘Po shkoj të ushqej pulat’/ Shqiptari me koronavirus, ndalohet në rrugë nga karabinierit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Po shkoj të ushqej pulat” – ky ka qenë justifikimi i një të riu shqiptar në Siena, kur e ka ndaluar policia italiane.

Shqiptari, një 35-vjeçar ishte duke udhëtuar me makinën e tij, kur një postbllok policie e ka ndaluar.

Pasi është pyetur nga policia se kush ishte, shqiptari u kishte dhënë emrin karabinierëve.


Njëri prej policëve që ishte në patrullë, mësohet se e kishte lexuar emrin e shqiptarit, në listën e banorëve të komunës së Chiusit, të personave që ishin të infektuar me koronavirus.

Menjëherë është bërë ndalimi i tij dhe është kërkuar që të rikthehej në shtëpinë e tij, ku edhe ishte duke vazhduar terapinë e shërimit nga virusi

2 Comments

  1. Ja kari. Do shkoj te ushqej pulat thote . Se mund te infektoje njerez rruges nuk i rruhet fare debilit . Me te rendesishme pulat se jeta e njerzve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu