• |
ide | kryesore

Revoltohet mjekja: Jam me temperaturë dhe kollë, por nuk ma bëjnë tamponin

Lajme, Të fundit

Mjekja Genta Dedej ka treguar sot se është me temperaturë, kollë të thatë dhe ethe, dhe dyshon se mund të jetë prekur nga COVID-19. Në një reagim në Facebook, Dedej shkruan se Urgjenca Kombëtare nuk i ka shkuar për të bërë tamponin dhe pse kishte shumë simptoma. Ajo shton se i kanë thënë që nëse nuk ke vështirësi në frymëmarrje nuk bëhet tamponi.

Dedej shton se ishte vetëmjekuar, por përsëri ka ethe e temperaturë të lartë. Ajo shton se tani nuk e do më tamponin pasi mund të këtë infektuar familjarët dhe njerëz në rrugë. Genta Dedej është mjeke dhe ushtron aktivitetin e saj në një Klinike Pediatrike.

REAGIMI I PLOTË


Jam me temperature 39.5 grade celcius, me ethe dhe dhimbje trupi. Para 10 ditesh kisha nje kolle te thate dhe dhimbje te lehte te anes se djathte te mushkerise. Njoftova 127, njoftova me mesazhe te verifikuara ate shefin e shkrete te Urgjences “Nderkombetare dhe Kozmike”. Tek linja telefonike me doli nje grua( doktoreshe??)qe me degjoi dhe me pyeti- sa e ke saturimin e Oksigjenit??!!! – Nuk e di i thashe. Si ta mas saturimin??!!

-Izolohu ne shtepi,me tha. -Dua te bej tamponin qe te izolohem,i thashe. – Po spate marrje fryme, nuk behet.- tha. Telefonata eshte e regjistruar. Fillova 3 dite azitromicine, dhimbja u lehtesua por me mbeti nje kolle e thate. Kam mbi nje ore me ethe dhe temperature 39.5, dhimbje trupi,debulese. Gjate ketyre diteve, une nuk u izolova ne shtepi ndaj femijeve te mi,dhe as ndaj mamase time mbi 70 vjec , sepse une nuk mund te vetquhem me Covid kur nuk kam nje rezultat analize. Tani, situata eshte delikate.

Tani NUK KAM CE DUA TAMPONIN O EDI RAMA! UNE MUND TE KEM INFEKTUAR GJITHE FAMILJEN TIME. EDHE NJEREZIT NE RRUGE. TI DHE STAFI YT MEDIOKER SIC JE VETE, DO JENI PERGJEGJES PER JETEN TONE. APO KU PYET TI PER HAKUN E ZOTIT!!! TI JE NJE KLLOUN,NJE GJYNAHQAR QE ZOTI PO TE SPROVON ME HALLE TE RENDA,SEPSE PANGOPESIA JOTE NUK KA NJOHUR KUFIJ. HIPOKRIZIA JOTE NUK KA NJOHUR E NUK NJEH KUFIJ.

MBAN PRANE VETES NJE PSEUDO- MISRE, QE I KISHTE VJEDHUR TEMEN E DIPLOMES ATIJ KINGUT NGA AFRIKA DHE NUK KA LIDHJE FARE ME MJEKESINE,POR DI TE BINDET PER AFERAT E TUA PPP. KESHTU DO VUASH SI QEN, DUKE MOS I GZUAR ATO MILIARDA EURO QE PRETENDON SE DO TI MARRESH ME ATO PPP-te E TUA TE FANTAZUARA. DEL SI SKIZOFREN NEPER MEDIA DUKE MBYLLUR NJEREZIT ME 230 MIJE LEKE NE MUAJ,DHE I JEP VETES TE DREJTEN TE QUHESH “BABAI IM”. KU KE FTYRE E GJAK TI PER TE PERDHOSUR EMRAT E NJEREZVE TE THJESHTE,O DELIRANT!

MUA NUK DO ME SHEROSH I O HIPOKRIT QE PERDOR AJETET KURANORE PER TI HEDHUR SYVE HI, NJE POPULLI QE NUK DI. MUA DO ME SHEROJE ZOTI DHE PROFESORET E MI, QE TI GUXON DHE JUA ZE EMRIN NE GOJE- DR. NAJADA,DR.TAN KALO, DR. ARJAN HARXHI. NESE BEHEM ME KEQ O PLER,DO ME COJE DIKUSH ME MAKINE,DHE JO ME AMBULANCAT E TUA HEKURISHTE.

ZOTI JU SHTREMBEROFTE E JU NXIFTE ME KEQ SESA JU KA SHTREMBERUAR TE GJITHEVE ATY NEPER QEVERI. Ne daç bejeni share, cojani,sme plas fare per keta njerez te Djallit qe ne 80 vite vetem e kane munduar popullin e shkrete! nNuk do te mund tju pergjigjem komenteve tuaja ,deri nje kohe te dyte! ZOTI QOFTE ME NJEREZIT E DREJTE DHE MALLKUAR QOFSHIN GJITHE HALETE E POLITIKES NE SHQIPERI! AMIN!

36 Comments

 1. Pfff nuk i kuptoj dot keto njerez gjasme jan dhe mjeke.
  Akoma nuk e keni kuptuar qe tamponi behet vetem kur je duke vdek….

  1. Antirilindas dhe mësues që ju uron: vdekshi të gjithë ju që jeni kaq idiotë. thotë:

   Çfarë nuk kupton o idiot?

   Se vetëm idiotët nuk e kuptojnë atë që zonja e thotë copë: Edi Rama nuk do tia dijë as për fëmijët e vet e jo më për ne.

   Prandaj:

   Lulzim Basha e Sali Berisha boll bëjnë si mjekë, ata janë politikanë. Nxitjet e tyre e kanë bërë psikopatin që të na mbyllë si minj nëpër shtëpi, maksimumi 5om katrorë.

   Ka ardhur momenti që tu themi të gjithë politikanëve, që nuk jua ndjen sikur të rrijnë edhe një vit të ngujuar o gjeni zgjidhje o mbylleni gojën.

   Corona ju rrraftë të gjithëve që e keni nëpërkëmpur këtë milet, paçka se shumica e meritojnë.

    1. Saliu e ka fajin, sepse ia shtiu në mendje monstrës të na mbyllë si minj, duke gjet sebep coronën.
     Në fakt edvinit nuk i del e keqja e protestës së Metës, se e kuptoi që të gjitë e urrejnë, dhe si hakmarje, po përpiqet të na terrorizojë, me të gjitha format, e askush, as Saliu, e as Luli, nuk po e kuptojnë që dëmin më të madh po e sjell izolimi, se corona.

 2. Paç ndihmen e te madhit zot ti e familja jote Doktorresha !Sa per kanibalin e Surrelit,as varrin nuk do ja lejne rehat shqiptaret !

 3. Te lumye tastiera virtuale moj goce!
  Ke folur ne emer te 2 milione veteve!
  TANI PO që eshte shtremberuar mire bastardi i Kristaqit, i ka shkuar paraliza ne tru!

 4. E njoh mire kte langaraqen se ka hapur nje klinike private te lagjja ime bashke me nje batakci tjeter. 80 mije leke marrin per nje analize te thjeshte per femije te klinika Vera ku punon kjo. 80 mije lek per 5 minuta. E njejta analize ne spital shteteror eshte falas. Edhe tani ka surrat i hakerrohet shtetit per hallin e vet. Yttty monster te zuri mallkimi i ter atyre qe i ka zhvatur. Sic ke surratin ke dhe shpirtin.

 5. Kjo qe po ndodh eshte kriminale.Njerezit duhet t’a kuptojne se izolimi absolut eshte karakteristike per nje vend ku sistemi shendetesor nuk funksionon megjithese pretendohet se eshte “falas”, Ishalla ju rente ne shtepite e tyre qeveritareve tane dhe t’a kuptojne hallin e njerezve te thjeshte.

 6. dmth, kjo eshte mjekje, dyshon se mund te kete corona dhe nuk vetekarantohet? nese e ka pasur merakun se nuk donte te infektonte te tjeret duhet te ishte izouar qe ne minuten e pare qe i ka lindur dyshimi, sepse edhe po te kishte bere tamponin – do kishte qene shume vone. Kete tamponin e kane kthyer ne cudiberes. Nuk eshte ilac, eshte nje test qe mund te te dale edhe gabimisht pozitiv (false positive) ashtu sic mund te dale edhe gabimisht negativ (false negative). Vete testi nuk eshte shume i sakte, dhe ka apo ska kuptim qe te behet eshe nje ceshtje per te cilen nuk bien dakort as vete specialistet. Dikush thote ta bejme per cdo njeri, dikush tjeter e merr me pragmatizem dhe thote vetem ata qe vijne me simptoma ne spital. Ata qe duan tampona per cdo njeri jane zakonisht epidemiologe safi qe vdesin te kene numra sepse keshtu mund te botojne dhe bejne karriere.
  Merre me qetesi, sepse kur je e qete ruan edhe racionalitetin dhe gjen edhe zgjidhje me te mira. Perndryshe hiperventilon veten, ngarkohesh me energji negative dhe helmon edhe njerezit perreth teje. Behesh edhe qesharake.

  1. Shiko! Ne momentin qe ke direkt Kryeministrin suerqesharak, nje individi pa psot publik edhe i lejohet te beje nje dite qesharakun!
   Problemi gelon kur ke qesharake tere qeverine!

 7. O durrsak ty tu Ka permbys shtepia nga termeti sdi ku te fusesh koken
  Kjo nga mbiemri duket si nga veriu
  Rri se po’ te vjen ndonje “shpellar”
  e ta fut tamponi ne b.

 8. Bravo per kurajon denoncim me Ze e figur skizofreni Le ta kundershtoi .ky eshte raliteti i betejes me kovidin 19 ne shtetin Mavi

  1. Ndryshe nga Sienderbegsja, Spiro Pal Vata….. qe s’ka virus ta marre persiper, se falimenton virusi direkt, boterisht

 9. Lea tamponi behet per cdor rast te dyshuar per te eliminuar me pas infektimin e te tjereve. Nodhta ajo ka qene pak emocionale kur ka shkruar por ai legen kryeminister e meriton ate lloj gjuhe pasi dhe vete eshte harbut nga goja.

 10. Ter kte gurgule e ka ber qe te beht vip ne internet. Shqiptaret sot vetem per insta e fb jetojne, qe te behen viral praaaa. cop katunareje

  1. mbase e bejne ne shqiperi, por jo ketu ku jetoj une. prandaj dhe them, merreni me qetesi, sepse tamponi nuk sheron njeri. nje terapi dhe nje vaksinim po. por per momentin skemi as njeren dhe as tjetren, prandaj social distance dhe ruajtje qetesie. Mundohuni ta shfrytezoni kohen per te medituar per veten dhe jeten tuaj dhe jo per politiken. Dhe jini pak me te bute me njeri-tjetrin e me veten tuaj, se ja sic e shihni jeta merr kthesa te papritura dhe asgje nga keto qe thoni e beni ka rendesi. naten e mire dhe kujdesuni per veten dhe te afermit tuaj.

 11. Mjeke kjo me kete gjuhe? Sado te drejte te kete apo mos ky fjalor eshte shume i vrazhde dhe i neveritshem, per me teper femer. Arsyeja qe ikin shqiptaret nga ai vend nuk eshte vetem ekonomike e ku di une. Arsyeja e vertete eshte se ka shume njerez te till si kjo ne qarkullim, te mbushur me vrer, ligesi dhe peshtiresi pafund. Sa me larg ketyre specieve.

 12. Lea dhe une jashte jetoj prandaj dhe te thashe. Bile ketu ka dhe pika te posacme ku ti shkon me makine dhe ben testin. pa dale fare nga makina. Kjo behet per te identifkuar dhe me pas gjurmuar te gjitha kontaktet qe i semuri mund te kete patur per ti futur me pas ne karantine

 13. doktoresh kjo? kjo eshte kokrra kares. buçore lindur dhe kur them bucore, bucore ordinere se e ka ber zoti te shemtut si dreq. hedh dhe kjo ca fjale online me shpresen se mos behet vip. vk ku jetojme

 14. Milanistit dhe shokve tè tij tè päguar. Per Sa shkruani Ju jeni shum tè shmtuar nga zonja . Kur nuk i behet tampon 1 mjeku qe Ka tè gjitha simptomat çfar pret nga kaarantinimi te dalesh per 6 muaj .Sa me keqe se nje mjek mundet me ifeku shum tè tjer .a e dini Ju qe rama e ruqi me kompani kan ber tampon me shum se 2 her dhe mir ben Po nuk jan me tè rendesishme se DOKTORESHA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu