• |
ide | kryesore

Shkon në 20 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

Arkiva, Lajme, Të fundit

Shënohet viktima e 20 nga koronavirusi në Shqipëri. Në orët e vona të mbrëmjes së shtunë u shënua viktima e parë në qytetin e Shkodrës.

Një grua e moshuar 80-vjecare, ndërroi jetë në Spitalin e Shkodrës, ndërsa vuante nga zemra, tensioni dhe diabeti. E moshuara u shtrua sot në Spitalin e Shkodrës por për shkak të gjendjes së rënduar nuk u transportua dot për në Tiranë, pasi gjatë gjithë kohës ishte mbajtur me oksigjen.


Ndërkohë, po në mbrëmje, por në Spitalin Infektiv në QSUT, ndërroi jetë një 84-vjeçare.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu