• |
ide | kryesore

833 viktima në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Francë

Arkiva, Planet, Të fundit

Koronavirusi vazhdon që të shkaktojë viktima në Europë dhe më gjerë. Në Francë, numri i vdekjeve nga Covid-19 ka ardhur në rënie në krahasim me disa ditë më parë, por sërish ai mbetet relativisht i lartë.

Në 24 orët e fundit, në shtetin francez kanë ndërruar jetë si pasojë e virusit 833 persona. Po ashtu, në total numri i viktimave nga virusi vdekjeprurës në mbarë Francën ka arritur në 8911 persona.


Numri i të infektuarve me koronavirus në shtetin francez është deri tani 98 010, ndërsa janë infektuar me virus në orët e fundit 5 171 persona.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu