• |
ide | kryesore

Emergjenca e Covid-19, kur Pipero kërkonte më shumë testime (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Debati kryesor në Shqipëri, të paktën mes qeverisë dhe opozitës, por edhe në rrethe mjekësh është për numrin e testimeve që po kryen vendi yne për të gjurmuar Covid-19. Opozita insiston se duhen kryer testime masive ashtu sikundër rekomandon edhe Organizata Botërore e Shëndetësisë. Ndërkohë qeveria thotë se kjo nuk është një strategji efikase. Disa ditë më parë edhe mjeku i njohur Pëllumb Pipero, mbështeste idene për testime masive. Në videon më poshtë shini deklaratën e tij gjatë emisionit “Opinion”.

©Lapsi.al


8 Comments

 1. Ky eshte debati kryesor? Atehere jemi kaluar. Me falni po ose un jam cmendur ende pa u infektuar nga virusi ose cmenduria eshte bere njeri.
  Nuk e di se ku do ti coje kjo cmenduri por sigurisht kur te mbaroje asnje nga ata qe jane atje lart nuk do te jene me.
  Se qe kjo qe po ndodh do ti beje te duken skeçe humoristike depresionin e 29 apo luften e dyte boterore kjo ska asnje dyshim dhe jo per shkak te virusit drejteperdrejte por per cmendurine qe ka shkaktuar ne gjithe boten. Njerez pergatituni .

 2. Ky Piperdho eshte nje lepires bythe !Kandidati i LSI se per deputet,kur fshinte bythen Monikes ?Tani ben te njejten gje me edvinin !?Edhe ne kohen e rregjimit te Edverit ka pasur nga keto qenie qe i kane sherbyer keqas diktatures me levyrosjen qe i bejne pushtetit ?!OBSH thote testoni pafund,ky i zguari i madh sa te vdesin pas testoni,ketij duhet ta çojne ne prokurori per krime kunder njerzimit !Familjaret e te semureve qe kane pesuar e do pesojne fatkeqesisht pasoja nga mos testimi,e kane Pergjegjesine pas Rames,eshte Pipero levyresi !

  1. Avash icik pse ca pretendon ti, te dali ai me shpat ne dor? Kur populli eshte budalla dhe ka 30 vjet qe po shkojme nga shiu ne bresher ca te bej dhe Pipero i shkrete, do pershtatet me sistemin.
   Mos harro qe Piper ishte i pari qe ka thene “une besoj se ka raste edhe ne Shqiperi por nuk jane diagnostikuar akoma.” kur te gjithe thonin qe nuk ka arrit akoma ne Shqiperi.
   Po te dali Pipero e te flasi kundra pushtetit neser eshte i pa pune, dhe si dihet mbase e fusin dhe ne burg kto, si perhapje paniku.
   Duam apo zduam ne kjo eshte nje qeveri demokratike, populli e zgjodhi me vullnet te lire tani Populli le te vuaj pasojat …

  1. Po cfare eshte depistimi sipas teje? Pavaresisht se edhr Pipero thote testim te kontakteve per ta thene me bute se po te flase krejt hapur kushedi ku fluturon. Kete menyre aplikoi Koreja e Jugut dhe po aplikon Gjermania dhe kete po kerkon edhe OBSH. Natyrisht eshte e pamundur te testohen te gjithe, por kontaktet e te infektuarve duhet te testohen. Mos kerkoni ta thote Pipero apo kushdo tjeter. Ka edhe dicka tjeter, vendet qe e kane dhene shendetesine me koncesion, po e vuajne me shume perhapjen e semundjes. Shqiperia natyrisht qe ka nje sistem shendetesor qe asgje nuk eshte dhene me koncesion, apo jo?

 3. O Edi Rama bashke me Erion Veliajn ato robt mu ne pidh ku t’i keni, qe i nxirrni sharesit me pagese online edhe keto dite virusi!!!! Edhe ju palla kari qe punoni ne te tilla vende, mundohuni te gjeni nje pune tjeter, mbas ketij virusi…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu