• |
ide | kryesore

Filmat më të mirë të dekadës sipas ‘World of Reel’

Paparazzi, Slider

Pak ditë më parë, faqja online “World of Reel” publikoi sondazhin e krijuar mbi filmat më të bukur dhe më të arrirë përsa i përket vlerave artistike, të dekadës së fundit. Votues ishin 250 kritikë kinematografie nga mbarë bota. Me shumicë votash, filmi më i bukur i kësaj dekade u shpall “Mad Max: Fury Road”. Më poshtë keni mundësi që të shikoni listën e plotë.01) Mad Max: Fury Road

02) The Tree of Life


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03) Moonlight

04) Boyhood

05) The Social Network

06) The Master

07) Roma

08) Phantom Thread

09) A Separation

10) Inside Llewyn Davis

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu